Юношите до 16 загубиха от Ирландия

Гостите взеха ранен аванс от две попадения

Юношеският национален на Ирландия по футбол до 16 години победи връстниците си от България с 4:2 (2:2) в контрола на Националната футболна база в Бояна. Островитяните имаха превъзходство и заслужено стигнаха до успеха.

Гостите взеха ранен аванс от две попадения. Бен МакКормак откри резултата в седмата минута след самостоятелна акция през центъра на българската защита, а в следващата атака Луи Бери удвои, след като проби от ляво в пеналта и с удар от малък ъгъл преодоля за втори път Иван Андонов.

Малко по-късно Бери удари и страничната греда, а в последствие той изпусна и сам срещу вратаря Андонов. Възпитаниците на Любомир Божанков намалиха изоставането си в 23-ата минута срещу хода на играта. Защитникът Константин Айдарски вкара след разиграване от корнер и центриране на Димитър Иванов от ляво.

В последните секунди на първата част Димитър Иванов успя да изравни с удар от границата на пеналта. В началото на второто полувреме ирландците отново нанесоха двоен удар.

В 41-ата минута Били Ванс направи 3:2 след асистенция на Бери, а по-малко от две минути по-късно Бери вкара четвърти гол след нова самостоятелна акция. До края гостите направиха още няколко пропуска. Следващата контрола между двата отбора е в четвъртък на базата в Бояна.
България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор