Англия сложи край на черна серия (ВИДЕО)

Маркъс Рашфорд носи успеха на островитяните

Англия спечели с 1:0 срещу Швейцария в контрол, играна на "Кинг Пауър Стейдиъм" в Лестър. Тимът на Гарет Саутгейт прекъсна серия от три поредни загуби. Маркъс Рашфорд отбеляза единствения гол в срещата в 54-ата минута.

Мачът не започна добре за домакините. В 7-ата минута удар на Джердан Шакири мина на сантиметри от вратата.

Англия отговори с опасен изстрел на Ерик Дайър с глава в 16-ата минута, а след това и Трент Александър-Арнолд пробва да вкара от фаул, но без успех.

След половин час игра гостите имаха нов добър шанс, като Гавранович се измъкна от двама бранители и опита удар от малък ъгъл, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 54-ата минута Рашфорд успя да открие резултата. Кайл Уокър центрира в наказателното поле, където нападателят на Манчестър Юнайтед засече топката в мрежата за 1:0.

До края Шакири пропусна за гостите, с което приключи и всичко по-интересно.

Следващият мач на Англия е с Хърватия от Лигата на нациите на 12 октомври. За Швейцария пък следващото предизвикателство е гостуване на Белгия на същата дата.