Лудогорец ще загрява с разгром за Леверкузен

Пауло Аутуори ще пази някои от титулярите, Махлангу пред дебют

Лудогорец приема днес последния Верея в мач от 8-и кръг на Първа лига. Двубоят е дни преди старта на мачовете от груповата фаза на Лига Ев­ропа. На 20 септември (четвъртък) разградчани са домакини на Леверкузен (22:00 час). С оглед многото пробле­ми при заралии и факта, че все още нямат вкаран гол от началото на кампанията, ор­лите са амбицирани да загре­ят за Байер с разгромна побе­да. В трите си домакинства досега на Верея Лудогорец за­писа три успеха, като вкара общо 12 гола, средно по 4 на мача. В срещите преди пауза­та зелените най-после се събу­диха и преодоляха головата си немощ. Те отбелязаха 7 по­падения в домакинствата си на Торпедо Кутаиси и Дунав Русе.

Главният мениджър на домакините Пауло Аутуори е решил да даде почивка на ня­кои от титулярите си. Това са основно футболистите, ангажирани с различните на­ционални отбори по време на паузата, когато орлите полу­чиха цели 6 дни почивка. На пейката днес ще останат Клаудиу Кешерю, Яцек Горалски и Антон Недялков. Послед­ният се контузи при успеха над Дунав в предишния кръг и отпадна от селекцията на България. Аутуори няма да рискува включването му, за да ги запази за Леверкузен. В сре­дата на терена дебют до ка­питана Дяков се очаква да за­пише Мей Махлангу. Нацио­налът на ЮАР бе привлечен наскоро от Динамо Букурещ. Той и бразилецът Брандао все още не са записали минути.

Аутуори е имал разговор с играчите мачът с Верея да не се подценява с оглед предсто­ящия сблъсък с Леверкузен, кой­то в събота гостува на Байерн. Мачът на "Алианц Арена" ще бъде изгледан на жи­во от човек на разградчани.

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона