Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

14 септември 2018 16:00

Норвежец поведе на рали „Турция“

AP

Норвежецът Андреас Микелсен с "Хюндай i20" даде най-добро време в първия суперспециален етап от рали "Турция", част от Световния рали шампионат.

Пред препълнените с хора улици на курортния град Мармарис Микелсен даде най-добро време във вечерния етап, с който се откри надпреварата, от 2:03.9 минути.

Зад себе си норвежецът остави ирландеца Крейг Брийн със "Ситроен С3", който изостана с 2,5 секунди и естонеца От Танак с "Тойота Ярис", който завърши на 2,8 секунди зад победителя.

Челната шестица бе допълнена от водача в генералното класиране Тиери Нювил (Белгия/"Хюндай i20"), поляка Катеян Катеянович ("Форд Фиеста") и чеха Ян Копецки ("Шкода Фабия").

Настоящият световен шампион Себастиан Ожие остана едва 12-и, след като допусна грешка при един скок и се приземи много тежко, което му коства загуба на ценни секунди.

В днешния ден на състезателите им предстоят още 144,84 километра, разделени в шест етапа.