Божинов дебютира с гол, Ботев Вр спечели само точка в Бистрица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Равенството е първо и за двата отбора този сезон

Валери Божинов дебютира с гол, но Ботев (Враца) стигна само до точка при гостуването си на Витоша Бистрица в мач от 8-ия кръг на Първа професионална лига.

Нападателят подписа с тима на втория си баща Сашо Ангелов само преди няколко дни. Не закъсня и първото му попадение с екипа на тима от Северозапада. Бившият национал откри резултата в 27-ата минута. Той изведе Петър Атанасов на фланга, който пък го намери пред наказателното поле, където Божинов стреля без подготовка и вратарят на Витоша беше принуден да вади топката от мрежата си - 0:1.

Това беше първи гол за нападателя в официален мач от 490 дни насам. За последно той се разписа от дузпа за Мейджоу Хака във втора китайска дивизия, а това се случи през май миналата година.

В 34-ата минута Божинов опита атрактивно изпълнение в наказателното поле да домакините, но не уцели топката.

Витоша стигна до равенството в 37-ата минута. Кутев изведе Ивайло Лазаров зад защитата на Ботев и халфът стреля в далечния ъгъл за 1:1.

Малко след това удар на Цанков от бе спасен от Костов. След изпълнение на корнер Долапчиев опита задна ножица, но отново вратарят на Ботев се намеси.

В 42-ата минута Спас Георгиев изскочи сам срещу Василев, но Тодор Гочев с отличен шпагат предотврати опасността.

Десетина минути след почивката Котев не изчисти добре топката при центриране от корнер. Тя попадна в Спас Георгиев, който от границата на наказателното поле стреля покрай вратата.

В 63-ата минута Четин Садула пропусна да вкара втори гол за тима от Бистрица. Вълчанов центрира отдясно, а капитанът на Витоша от няколко метра с глава прати топката над вратата. Секунди след това Иван Вълчанов също не успя да вкара.

Силите на Божинов издържаха до 80-ата минута, когато той беше заменен от Валери Домовчийски.

В добавеното време Емил Стоев стреля извън наказателното поле, а Домовчийски не успя да засече топката във вратата.

Равенството е първо и за двата тима пред настоящия сезон. Витоша е на 8-о място с 10 точки, Ботев (Враца) заема десета позиция с 8 т.

Стартови състави:

ВИТОША: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 5. Венцислав Бонев, 18. Петко Цанков, 94. Михаил Милчев, 14. Четин Садула, 88. Ивайло Лазаров, 80. Лъчезар Котев, 66. Иван Вълчанов, 11. Даниел Кутев, 45. Григор Долапчиев
Ст. треньор: Росен Кирилов

БОТЕВ: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 58. Атанас Фиданин, 37. Венцислав Керчев, 26. Мариян Иванов, 6. Даниел Гаджев, 88. Йордан Апостолов, 19. Ивайло Михайлов, 17. Спас Георгиев, 10. Петър Атанасов, 86. Валери Божинов
Ст. треньор: Сашо Ангелов
Матай: Червените картони бяха пресилени

Капитанът на ЦСКА смята, че Ботев Пловдив се радват предварително

Керкез: Голяма победа, на нашия стадион ще бъдем много силни

Треньорът на Ботев Пловдив остана много доволен от успеха над ЦСКА за Купата на България

Стамен Белчев притесни феновете: Каранга има неприятна контузия