Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

15 септември 2018 16:33 Васил Костов
"Тема спорт"

Ливърпул няма спирка, мина и през Тотнъм (ВИДЕО)

Ливърпул спечели пета поредна победа от началото на сезона в Англия. Тимът на Юрген Клоп се наложи с 2:1 при гостуването си на Тотнъм и дръпна с три точки пред Челси и Уотфорд на върха в класирането. "Червените" обаче са с мач повече.

Головете за Ливърпул вкараха Жоржиньо Вайналдум (39) и Роберто Фирмино (54). В добавеното време на срещата Ерик Ламела върна едно попадение.

Попадение на гостите в 40-ата секунда беше отменено заради засада на Садио Мане. Малко след това сенегалецът имаше нов шанс да се разпише, но Алдервайрелд успя да избие топката от краката му. В 22-ата минута Мохамед Салах стреля в ръцете на вратаря Мишел Ворм.

В 32-та минута Ливърпул имаше претенции за дузпа заради падане на Салах в наказателното поле, а малко след това тимът на Юрген Клоп поведе.

Джеймс Милнър центрира от ъглов удар, топката стигна до Жоржиньо Вайналдум, който стреля с глава. Ворм изби, но главният съдия беше категоричен, че топката е минала голлинията - 1:0 за Ливърпул.

Тотнъм опита да се върне в мача в началото на второто полувреме. В 50-та минута Лукас Моура разтърси гредата с удар в близкия ъгъл.

Четири минути по-късно “червените” затвориха мача. Мане центрира по тревата, Вертонген изби топката с шпагат в гредата. Ворм не успя да я овладее и на сантиметри от голлинията Роберто Фирмино нямаше как да сбърка - 2:0.

В 64-ата минута Мане подаде на Наби Кейта, чийто удар не затрудни Ворм.  До края стражът на Тотнъм отрази опасни удари на Салах и Мане, а шут на резервата Ерик Ламела мина покрай гредата. Именно аржентинецът успя да намали в добавеното време на срещата. Кристиан Ериксен центрира от ъглов удар, топката стигна до Ламела, който от малък ъгъл вкара покрай Алисон.

СЪСТАВИ:

ТОТНЪМ: Ворм, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Роус, Дайър, Демебеле, Уинкс, Ериксен, Лукас, Кейн

ЛИВЪРПУЛ: Алисън, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дийк, Робертсън, Вейналдум, Кейта, Милнър, Салах, Фирмино, Мане