Берое пречупи Септември и разклати стола на Ники Митов (ВИДЕО+СНИМКИ)

Столичани записаха пета поредна загуба

Берое спечели с 1:0 домакинството си на Септември от 8-ия кръг на Първа лига. Успехът приближи старозагорци на 4 точки зад лидера Левски и само на 1 зад ЦСКА. Столичните грандове обаче са с мач по-малко. Септември пък записа пета поредна загуба и остана на 13-ото място с едва 4 т. Това може да струва скъпо на треньора Николай Митов.

Старозагорци, които в миналия кръг падната с 0:1 от Левски, не изиграха най-добрия си мач. Тимът на Александър Томаш на няколко пъти се размина с попадение във вратата си, а разликата направи Борислав Цонев.

Домакините можеха да открият още в 5-ата минута, когато Веласкес сбърка, Вандерсон му отне топката и шутира, но Валентин Галев спаси.

В 26-ата минута пък Крис Гади удари дясната греда. Нападателят се откъсна от защитата на Берое, но пропусна да вкара.

Десет по-късно Александър Георгиев пропиля отлична възможност, след като реши да стреля, а не да подава към Серхио Веласкес.

Най-доброто положение за гол пред Берое се откри в края на полувремето. Цонев намери Бандаловски на границата на наказателното поле, а бранителят опита техничен удар, който бе спасен от Галев.

В началото на второто полувреме Септември на няколко пъти можеше да шокира домакините. В 50-ата минута удар на Александър Георгиев беше блокиран от защитник. Малко след това атака на Септември завърши с неточен удар на Крис Гади.

След като оцеляха, старозагорци нанесоха своя удар в 57-ата минута, когато Борислав Цонев реализира за 1:0. Той беше изведен от Александър Цветков и преодоля вратаря Валентин Галев.

В 72-ата минута Берое беше близо до втори гол. Мартин Камбуров нанесе силен удар, който срещна напречната греда. В 82-ата Борислав Цонев финтира Добрев и нанесе удар, който бе отразен от вратаря на гостите.

В добавеното време удар на Будинов мина над вратата, а Берое отговори с шут на Милен Желев над вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 12. Перниш, 4. Алкан, 6. Цветков, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 19. Василев, 25. Ангелов, 28. Бригидо, 73. Минчев, 77. Вандерсон

СЕПТЕМВРИ: 1. Галев, 8. Галчев, 6. Бенга, 24. Георгиев, 10. Чандъров, 15. Добрев, 25. Стоянов, 19. Гади, 14. Яя Меледже, 3. Веласкез, 26. Фабиано

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона