Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

15 септември 2018 22:01 Велизар Антов

ЦСКА задмина Левски, поведе в Първа лига! (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

ЦСКА оглави временното класиране в Първа лига след успех с 3:1 над Черно море. Двубоят на „Армията” бе изпълнен с динамика и интересни моменти, като домакините поведоха експресно в 15-ата секунда с гол на Едвин Джеси. При попадението холандецът се сблъска с Макенджиев, за което варненци имаха протести, които не бяха уважени. Черниаускас си вкара абсурден автогол в 14-ата, а Десподов върна аванса на ЦСКА с блестящ гол от фаул. Рубен Пинто оформи крайното 3:1 с неспасяем удар от дистанция в 58-ата. След успеха „армейците” са с актив от 19 точки на първото място, колкот има и Левски, но „сините” са с мач по-малко. Черно море остава на 5-а позиция с 12 точки.

Срещата започна със светкавична атака на домакините, при която поведоха в резултата. Жоржиньо изведе в наказателното поле Едвин Джеси, холандецът стигна пръв до топката, но се сблъска лошо с Макенджиев, преди да нанесе удар. Топката се отби в страничния стълб, след което Джеси нямаше как да сгреши на празна врата в 15-ата секунда на двубоя. Последваха протести за нарушение от страна на гостите, но Стефан Апостолов прецени, че не е имало забранена игра.

„Моряците” можеха да върнат попадението в 8-ата минута, ако Васил Панайотов бе показал по-точен мерник от чиста позиция.

В 14-ата минута куриозен автогол върна равенството в срещата. Чорбаджийски върна към Черниаускас, вратарят се засили да избие в предни позиции, но пропусна топката, след което кълбото се отби в другия му крака и се насочи към мрежата. Черниаускас пробва с плонж да избие, но закъсня и Черно море изненадващо изравни резултата.

Десподов получи зад отбраната в 28-ата минута, но не успя да преодолее Макенджиев, а Едвин Джеси опита добавка, но Енчев се намеси решаващо и изби в корнер. Повторенията показаха, че страничният рефер не е видял засада при подаването за Десподов.

ЦСКА отново поведе в 39-ата минута след фамозен гол на Кирил Десподов. Футболистът на домакините изпълни перфектно фаул, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата, а Макенджиев не се намеси достатъчно бързо и трябваше да вади топката от мрежата за втори път.

Малко преди края на първото полувреме Ндонгала отправи опасен удар, но прати над вратата.

Динамиката се запази и след почивката, като по-активни в предни позиции бяха футболистите на ЦСКА.

В 58-ата минута „армейците” организираха атака отляво, но при центриране в пеналта бранител изби. Топката обаче бе засечена в движение от Рубен Пинто, отправяйки от близо 25 метра убийствен изстрел, който Макенджиев нямаше как да отрази – 3:1 за ЦСКА.

Третото попадение сякаш сломи духа на „моряците”, които започнаха често да правят грешки в дефанзивен план и само късметът и намесите на Макенджиев спасиха гостите от пълен разгром.

Чорбаджйски бе близо до гол при удар с глава, но малко не му достигна да запише името си сред голмайсторите. В 71-ата влезлият като резерва Тиаго нацели гредата.

В 79-ата минута Едвин Джеси бе заменен, като на негово място влезе новото попълнение Али Соу, записвайки дебюта си с червената фланелка.

До нови попадения не се стигна и домакините записаха нови три точки в актива си.

ГАЛЕРИЯ СЪС СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Събития

90+4' Жълт картон Манолев е санкциониран с жълт картон.
90+4' Жълт картон Хасани и Манолев се сдърпаха след края на мача, за което получават жълти картони!
90+3' Край на мача Край на двубоя! ЦСКА спечели с 3:1 домакинството си на Черно море!
90' Три минути добавено време.
89' Удар Удар на Георги Илиев от фаул, над вратата на домакините.
88' Жълт картон Жълт картон за Ангел Лясков.
86' Удар Изстрел на Минчев по земя, Черниаускас лови без проблем.
81' Смяна за състезател влизащ в игра Станислав Манолев заменя Десподов.
81' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна и за Ел Маестро, излиза Десподов.
79' Смяна за състезател влизащ в игра Дебют за "червените" прави Али Соу.
79' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за ЦСКА, излиза Едвин Джеси.
79' Смяна за състезател влизащ в игра Георги Божилов е последната смяна на Илиан Илиев.
79' Смяна за състезател излизащ от игра Витанов е заменен.
74' Удар Пробив отляво на Джеси, вместо да подаде на включващия се Десподов, реши да стреля и прати в аут.
71' Греда Греда! Тиаго получи в близост до пеналта, напредна с топката и отправи мощен шут, който обаче срещна сглобката!
70' Смяна за състезател излизащ от игра Дани Кики е заменен.
70' Смяна за състезател влизащ в игра Георги Илиев влиза в игра за Черно море.
70' Удар Удар с глава на Секулич покрай вратата.
68' Удар Пробив на Тиаго завърши със силен удар, Макенджиев успя този път да се намеси и изби.
66' Контузия или получаване на медицинска помощ Хасани получава лекарска помощ.
62' Смяна за състезател излизащ от игра Жоржиньо е заменен.
62' Смяна за състезател влизащ в игра Тиаго заменя Жоржиньо.
59' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Мехди Фенуш.
59' Смяна за състезател влизащ в игра Мартин Минчев влиза за Черно море.
58' Гол Рубен Пинто бележи страхотен гол! След атака отляво топката бе избита, Рубен Пинто засече в движение, отправяйки истински снаряд към горния десен ъгъл!!!
55' Контузия или получаване на медицинска помощ Мауридес получава лекарска помощ.
54' Удар Изстрел на Панайотов, вратарят на домакините избива в корнер с плонж.
49' Удар Силен удар на Едвин Джеси от малък ъгъл, Макенджиев успя да спаси вратата си от трети гол.
48' Центриране на Десподов отляво, Мауридес опита нещо средно между удар и пас, бранител на "моряците" обаче изби.
46' Удар Удар на Жоржиньо от дистанция, но в обсега на Макенджиев, който лови.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' Край на мача Край на първото полувреме.
45' Минута добавено време.
43' Жълт картон Васил Панайотов получава жълт картон.
42' Удар Опасен удар на Ндонгала, но над вратата.
39' Гол Брилянтен гол на Кирил Десподов от фаул! Играчът на "армейците" намери горния десен ъгъл, матирайки вратаря на Черно море! ЦСКА повежда с 2:1!
36' Удар Ради Василев засече с глава центриране на Дани Кики, но не затрудни Черниаускас.
33' Удар Ндонгала опита удар от малък ъгъл, но вратарят на ЦСКА боксира в корнер.
29' При подаването за Десподов останаха съмнения за засада, а повторенията показаха, че такава наистина има.
28' Bнимание Какъв пропуск! Десподов получи зад отбраната на гостите, овладя и шутира, но Макенджиев се намеси. Последва добавка на Едвин Джеси, но Кирил Енчев отклони в корнер!
26' Удар Васил Панайотов опита да изненада Черниаускас с директен удар от фаула, но вратарят внимаваше и отклони с една ръка в корнер.
25' Жълт картон Секулич получава жълт картон.
20' Засада Засада на Мауридес.
16' Удар Центриране в полето на Черно море, Секулич нанесе удар с глава, но в ръцете на Макенджиев. От щаба на домакините имаха претенции за задържани, които бяха подминати от съдията.
14' Автогол Чорбаджийски върна за Черниаускас, вратарят опита директно да избие, но не уцели кълбото, което се отби в крака му и влезе в мрежата за 1:1!
12' Ляско извърши грубо нарушение в полето на гостите, но картонът му се размина и само бе предупреден устно от съдията.
8' Bнимание Пропуск! Васил Панайотов получи на отлична позиция, но фронтално срещу вратата стреля силно над напречната греда.
6' Атака отдясно на ЦСКА след пас на Десподов, Секулич извършва обаче нарушение.
2' Контузия или получаване на медицинска помощ "Моряците" имаха претенции за фаул към Макенджиев, който след гола получи лекарска помощ, но Стефан Апостолов прецени, че не е имало нарушение на правилата от страна на Едвин Джеси.
1' Гол ЦСКА повежда в 15-ата секунда!!! Джеси бе изведен сам срещу Макенджиев, футболистът стигна първи до топката и насочи към вратата, сблъска се с врататя, а след рикошет на кълбото в гредата направи точна добавка!
1' Начало на мача Начало на двубоя!
0' Срещата започва с минута мълчание за четиримата футболисти от Павликени, загинали в автомобилна катастрофа.