Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

15 септември 2018 19:37

Ансамбълът спечели бронз и квота за олимпиадата! (СНИМКИ)

LAP
Българският ансамбъл спечели бронзов медал в многобоя на 36-о световно първенство по художествена гимнастика в София. Българките освен отличието взимат и квота за летните олимпийски игри в Токио 2020.

Симона Дянкова, Елена Бинева, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова завършиха с 42.050 точки, след като получиха оценки 19.700 на пет обръча и 22.350 на три топки и две въжета.

Пред погледа на министъра на спорта Красен Кралев българките изиграха много добре композицията си с три топки и две въжета. Възпитаничките на Весела Димитрова имаха две неточности в съчетанието и бяха оценени с 22.350 точки. От щаба на България веднага подадоха контестация, която обаче беше отхвърлена от апелативното жури на съдийския апарат.

При второто си излизане на килима грациите допуснаха грешки, включително и излизане на обръч извън терена, заради които получиха 19.700 точки.

Българските гимнастички показаха и красиви нови трика за двете композиции, но не успяха да издържат на напрежението пред пълните трибуни на "Арена Армеец".

Националките се класират и за двата финала в утрешния последен ден на шампионата.

Руският ансамбъл защити световната си титла в многобоя с 46.300 точки. Среброто спечели отборът на Италия, който събра 44.825 точки.

Това е второ световното първенство за българския ансамбъл в този състав. Миналата година в Пезаро (Италия) България спечели сребърните медали в многобоя.