ОБЗОР: Манчестър Сити, Челси и Арсенал записаха победи (РЕПОРТАЖИ)

Сари и Азар пренаписаха историята, вижте всички резултати от Висшата лига

Челси постигна впечатляващ обрат у дома срещу Кардиф Сити и победи новаците с 4:1 след хеттрик на най-ярката си звезда Еден Азар.

Сол Бамба откри изненадващо резултата на „Стамфорд Бридж“ в мача от петия кръг на английската Висша лига, разписвайки се в 16-ата минута, но после Азар показа какво може.

Той се разписа последователно в 37-ата и в 44-ата минута, за да направи обрата пълен още преди почивката, а след нея бе точен от дузпа.

Белгиецът реализира от бялата точка в 80-ата минута, а само три по-късно появилият се като резерва Вилиан оформи крайния резултат с красив гол.

Така Азар вече еднолично заема десетата позиция сред голмайсторите на Челси за всички времена и освен това стана едва четвъртият футболист с повече от един хеттрик за „сините“ след Дидие Дрогба, Франк Лампард и Джими Флойд Хаселбанк.

Пристигналият това лято в Лондон мениджър Маурицио Сари пък стана едва четвъртият треньор в историята на Висшата лига, започнал престоя си с пет последователни победи.

След тях Челси има пълен актив от 15 точки, с колкото е и Ливърпул след успеха си по-рано през деня в дербито срещу Тотнъм с 2:1.

Шампионът Манчестър Сити пък постигна очакван домакински успех над другия новак в елита – Фулъм. Точни за „гражданите“ срещу отбора, воден от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович, бяха Лерой Сане (2‘), Давид Силва (21‘) и Рахим Стърлинг (47‘).

Арсенал също се поздрави с успех, надделявайки като гост на Нюкасъл с 2:1, а победи записаха още Борнемут и Кристъл Палас, налагайки се съответно над Лестър с 4:2 и над Хъдърсфийлд с 1:0.