Славия и Ботев (Пловдив) завъртяха реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

42-годишният Георги Петков не допусна гол в четвърти пореден мач

Славия и Ботев (Пловдив) изиграха скучен мач, а срещата от Първа лига завърши при нулево равенство на стадион "Васил Левски" в столицата.

Положенията пред двете врати за цял мач могат да се преброят на едната ръка, а за липсата на динамика в мача говори фактът, че първият точен във вратата дойде в 52-ата минута.

Началото бе за домакините, които започнаха с повече амбиция от своя съперник, държаха повече топката, но трудно достигаха до вратата на Даниел Кайзер.

В 14-ата минута столичани поискаха дузпа за нарушение срещу новото македонско попълнение Ашковски, но Никола Попов прецени, че нарушение на Кристиан Димитров няма.

Постепенно гостите успяха да изнесат играта в центъра на терена, като в един момент грешките при подаванията и в двата отбора зачестиха.

Все пак "канарчетата" първи можеха да открият резултата, но Диого на метри от голлинията не успя да порази целта при остро подаване по земя на Густаво.

При 0:0 двата отбора се оттеглиха на почивка, без точен удар в очертанията на Даниел Кайзер или Георги Петков. Първият такъв падна в 52-ата минута, когато опитният вратар улови без проблем слаб изстрел на Йордан Минев.

Зрителите на трибуните и пред екраните трябваше да чакат чак до 70-ата минута, за да видят нещо по-любопитно! Милчо Ангелов получи топката на линията на наказателното поле и с хубав удар нацели напречната греда.

До края на срещата и двата отбора заложиха на сигурността, показвайки, че една точка е по-добре от нищо.

СЪСТАВИТЕ:

СЛАВИЯ: 1. Петков, 55. Христов, 38. Гамаков, 25. Александров, 37. Ашковски, 19. Велковски, 35. Йомов, 10. Карабельов, 7. Ангелов, 8. Шоколаров, 33. Иванов

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 5. Димитров, 6. Ничев, 23. Минев, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 8. Неделев, 9. Диого, 93. Афонсо, 20 Петков