Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

16 септември 2018 22:00 Пламен Димитров

Бензинът на Левски свърши на „Лаута”, ЦСКА остава на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Локомотив Пловдив прекъсна победната серия на Левски и нанесе първа загуба на „сините” под ръководството на Славиша Стоянович. „Железничарите” спечелиха на „Лаута” с минималното 1:0, като единственото попадение отбеляза Анте Аралица в 14-ата минута. Така Левски не успя да измести ЦСКА от първото място в класирането, като остава на второ място с еднакъв брой точки като „армейците” – 19. Локомотив пък се изкачи на 5-ата позиция в класирането, като момчетата на Бруно Акрапович имат в актива си вече 13 точки.

Първото полувреме премина под знака на грубата игра, като реферът Станислав Тодоров трябваше да се намесва още в 3-ата минута, когато Белмонт и Буна се спречкаха, за което получиха и жълти картони. До края на полувремето още петима играчи бяха санкционирани, сред които и резервният вратар на Левски Божидар Митрев, който отправи реплика към арбитъра.

В 14-ата минута Умарбаев центрира отдясно в пеналта на гостите, Анте Аралица надскочи Тиам и насочи с глава към десния ъгъл на вратата, а Полачек не успя с плонж да избие – 1:0.

До края на полувремето чисти положения липсваха изцяло, като играта често бе накъсвана от нарушения. Така на Локомотив се оттегли на почивка с гол аванс.

След почивката Левски се настани трайно в половината на Локомотив и подложи на сериозен натиск отбраната на Локомотив, който опитваше да отговори с епизодични контраатаки.

Паулиньо замени на почивката Давиде Мариани и определено донесе импулс в играта на „сините”, а в 67-ата минута в игра влезе и Вашчук. Естонецът направи отличен пас за Обертан, минута след влизането си, но ударът на французина бе блокиран от футболист на домакините.

Офанзивата на гостите продължи до края на срещата, а в добавеното време Буш бе изключително близо до изравняване, но Луков излезе и скъси ъгъла, избивайки топката.

В последната минута от двубоя вратарят на Левски Мартин Полачек се включи в атака на „сините” след корнер, но отново без очаквания резултат и домакините затвориха мача при 1:0 в своя полза.

Събития

90+6' Край на мача Край на двубоя! Локомотив спечели с 1:0 домакинския си мач на Левски!
90+6' Удар Полачек влезе в пеналта на домакините, при което успя да нанесе неточен удар.
90+5' Контузия или получаване на медицинска помощ Мартин Луков получава лекарска помощ.
90+4' Bнимание Пропуск! След центриране от фаул топката бе пусната за Буш, той успя да отклони към вратата, но Луков излезе и скъси ъгъла и успя да избие.
90+3' Жълт картон Картон и за Петрович.
90' Четири минути добавено време.
87' Смяна за състезател влизащ в игра Вилим Посинкович вместо него.
87' Смяна за състезател излизащ от игра Янко Ангелов е заменен.
85' Нарушение в атака на Обертан.
81' Удар Пореден неточен удар на Серджиу Буш с глава, пращайки над вратата.
80' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Кабрал.
80' Смяна за състезател влизащ в игра Станислав Костов е последната смяна на Славиша Стоянович.
78' Жълт картон Заучено положение от фаул на Левски, което не бе изиграно добре, след което Цветкович наруши правилата и спря добра атака на домакините, за което получи картон.
75' Жълт картон Белаид получава жълт картон.
73' Удар Стивън Езе пробва удар с глава, но високо над вратата.
71' Удар Далечен и лек удар на Обертан, с който не затруднява по никакъв начин Мартин Луков.
68' Удар Вашчук направи точен пас за Обертан в наказателното поле, но ударът на французина бе блокиран.
67' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Белмонт.
67' Смяна за състезател влизащ в игра Богдан Вашчук влиза в игра.
67' Центриране на Горанов, Буш сякаш не очакваше паса и не успя да овладее, след което Езе изчисти.
65' Контузия или получаване на медицинска помощ Стивън Езе получава лекарска помощ.
64' Добра атака отдясно на Левски, Обертан пробва центриране по земя, получи се разбъркване и в крайна сметка футболист на домакините изби в корнер.
63' Удар Кабрал центрира от корнер, а Ейолфсон успя да нанесе удар с тила си, но топката мина покрай левия страничен стълб.
61' Смяна за състезател излизащ от игра Умарбаев е заменен.
61' Смяна за състезател влизащ в игра Елитон заменя Умарбаев, който е получил контузия.
60' Контузия или получаване на медицинска помощ Умарбаев получава лекарска помощ.
59' Удар "Сините" организираха бърза контра, която завърши с удар на Тиам, който бе блокиран.
59' Карагарен центрира от корнер, но Полачек излиза и боксира.
56' Центриране Много неточно центриране на Белмонт и топката излиза в аут.
53' Удар Центриране на Горанов към Буш, но румънецът не насочи добре и извади в аут.
51' Жълт картон Томашевич получава поредния жълт картон в мача.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
46' Смяна за състезател излизащ от игра На почивката Мариани е заменен.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Паулиньо заменя Давиде Мариани.
45+2' Край на мача Край на първото полувреме.
45+2' Аралица пробва задна ножица, но не уцелва топката.
45+1' Жълт картон Кабрал получава жълт картон.
45+1' Засада Засада на Аралица.
45' Две минути добавено време.
44' Разбъркване в полето на Левски, Цветкович чисти със задна ножица.
41' Центриране Коварно центриране на Мариани от фаул, никой от Левски обаче не успя да засече и Луков изби.
35' Жълт картон Жълт картон за... Митрев. Явно вратарят на Левски е отправил реплика към съдията от резервната скамейка.
33' Жълт картон Тиам получава петия жълт картон в мача.
31' Жълт картон Давиде Мариани фаулира грубо Умарбаев и получава картон.
29' Жълт картон Голмайсторът Анте Аралица получава жълт картон.
28' Центриране Подаване на Кабрал, което Луков спира навреме и лови.
23' Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Илиев на негово място.
23' Смяна за състезател излизащ от игра Игор Банович е заменен заради травма.
21' Принудителна смяна за Локомотив.
14' Гол Локомотив повежда!!! Умарбаев центрира от фаул, Аралица надскочи Тиам и прати в десния ъгъл на вратата за 1:0!
7' Удар Цветкович центрира отдясно в пеналта, където Буш опита да насочи към вратата, но топката дойде високо и извади в аут.
5' Удар Неточен удар на Янко Ангелов.
4' Жълт картон Буна получава жълт картон.
4' Жълт картон Станислав Тодоров успя да потуши напрежението, след което дава картони на Белмонт и Буна
3' Сериозни сблъсъци между футболисти на двата тима!
1' Начало на мача Начало на двубоя!
0' Минута мълчание в памет на четиримата футболисти загинали в Павликени.