Кой ще е шампион на Англия?

16 септември 2018 18:13 Пламен Димитров

Най-накрая! Роналдо се отпуши и донесе три точки на Юве (ОБЗОР)

Twitter

Ювентус записа четвърта поредна победа в Италия, като с основна заслуга за успеха на „бианконерите” бе Кристиано Роналдо. Португалската звезда, която напусна Реал Мадрид, за да облече екипа на Юве, вкара и двата гола при победата с 2:1 над Сасуоло.

Роналдо не успя да се разпише в първите три мача за новия си отбор, но днес компенсира с двата си гола, като първото попадение отбеляза в 50-ата минута. Четвърт час по-късно португалецът вдигна на крака за втори път феновете на „Алианц Стейдиъм”.

Домакините имаха няколко добри възможности да открият резултата през първото полувреме, но така и не стигнаха до гол. Роналдо на два пъти пропусна от добри позиции, а вратарят Консили показа отличен рефлекс в 37-ата, избивайки отклонена топка от колега в отбраната. Сасуоло  стигна до гол, който обаче бе отменен заради нарушение.

В 50-ата минута Бонучи пробва задна ножица, а след неразбирателство между Ферари и Консили, Роналдо отбеляза на празна врата за 1:0.

При светкавична контраатака в 65-ата минута, Джан изведе Роналдо в предни позиции и португалецът с точен удар покачи на 2:0.

В добавеното време Кума Бабакар намали изоставането на Сасуоло. В самия край на мача „бианконерите” останаха с човек по-малко, тъй като влезлият през втората част Дъглас Коста получи червен картон.

В другите два двубоя от 16:00 часа Дженоа спечели с минималното 1:0 мача си срещу Болоня, а Удинезе и Торино направиха 1:1.

По-рано днес Рома направи 2:2 с Киево, като „римските вълци” допуснаха частичен обрат, след като водеха с 2:0. Ел Шарави откри в 10-ата минута, а Кристанте удвои в 30-ата.

Второто полувреме гостите бяха по-добрият отбор на терена и с два гола – Бирса (52`) и Степински (83`) стигнаха до точката.

От 19:00 часа Емполи приема на своя стадион Лацио, а Милан гостува на Каляри в 21:30.