СПАЛ с нова победа, излезе втори в Серия А

Тимът спечели с 2:0 срещу Аталанта у дома

Сромният СПАЛ продължава отличното си представяне от началото на сезона в Серия А. В мач от четвъртия кръг тимът спечели с 2:0 срещу Аталанта у дома и записа трета победа. В предишния кръг тимът загуби с 0:1 в гостуването си на Торино, но бързо се върна към победите, с което се изкачи на второ място в класирането. Единственият отбор с повече точки от СПАЛ е Ювентус, който има пълен актив от 12 точки.

В герой за домакините на „Стадио Паоло Маца” във Ферара се превърна Андреа Петаня, който реализира и двете попадения в началото на второто полувреме.

Пет минути след подновяването на играта Фелипе стреля с глава, вратарят на Аталанта Голини изби, но топката попадна в краката на Петаня, който я прати във вратата.

Шест минути по-късно Петаня получи топка в наказателното поле и стреля, а рикошетът в крака на Рафаел Толой направи топката невъзможна за Голини.

Аталанта записа втора загуба за сезона и с актив от 4 точки е на 13-а позиция в класирането.