Спортист №1 на България до 18 години:

19 септември 2018 23:51 Васил Костов

Реал потегли мощно към 14-ата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал (Мадрид) започна мощно похода си към 14-ата си купа на Шампионска лига. "Белия балет" бе безапелационен като домакин на Рома, надигравайки тотално своя съперник. В крайна сметка обаче, на "Сантяго Бернабеу" испанците се възползваха от само три положения, за да победят с класическото 3:0.

Реал можеше да поведе след 180 секунди игра. Удар от дистанция на Бейл обаче профуча до лявата греда. В 8-ата минута "Белия балет" направи невероятен пропуск. Модрич изведе прекрасно в наказателното поле Иско, чийто удар от границата на вратарското поле бе спасен с една ръка от Олсен.

След четвърт час игра и гостите имаха добър шанс. Юндер стреля извън наказателното поле, но встрани от вратата.

В 18-ата минута Карвахал от ъгъла на вратарското поле не успя с глава да намери очертанията на вратата. Далечен удар на Кроос пък излезе в аут. След него същото стори и Бейл.

В 38-ата минута Марсело центрира остро в наказателното поле, което обаче се получи като опасен удар. Все пак вратарят плонжира и изби в корнер. След неговото изпълнение Рамос засече с глава, но Олсен с нова страхотна намеса спаси отиващата под гредата му топка. Няма и минута след това, Иско стреля в долния десен ъгъл, но отново стражът на Рома показа висока класа.

В последната минута на полувремето Реал поведе. Иско изпълни перфектно пряк свободен удар, пращайки топката неспасяемо до дясната греда за 1:0.

В 49-ата минута Рома по чудо не изравни. Юндер изстреля истински снаряд от дъгата пред наказателното поле, но Навас с блестящ рефлекс изби в корнер.

В ответната атака Бензема намери в наказателното поле Бейл, който обаче не засече добре и прати топката в аут. В 51-ата минута домакините пропиляха чудесна възможност да решат всичко, след като изстрел на Бейл разтресе гредата.

240 секунди по-късно Иско изведе сам срещу вратаря Модрич, който опита да вкара на шпагат, но отново Олсен се справи блестящо.

В 58-ата минута Реал удвои аванса си. Модрич изведе фамозно вляво Бейл, който напредна и с кинжален удар по диагонала направи 2:0.

В 63-ата минута Коларов стреля мощно от разстояние, но Навас изби. На отсрещната врата пък, само в ранките на няколко секунди, Олсен отново на два пъти направи чудеса от храброст, за да предотврати трето попадение във вратата си.

В 79-ата минута Марко Асенсио с феноменално изпълнение се освободи в наказателното поле от двама защитникци, стреля от непосредствена близост, но отново вездесъщият Олсен успя за избие, този път с крак.

120 секунди преди края на редовното време, Рома можеше да стигне до почетно попадение. Джеко засече с глава центриране в наказателното поле, но Навас плонжира и изби в корнер.

В първата минута на даденото продължение, Реал оформи класическия си успех. Мариано Диас получи пред наказателното поле, финитира защитник на съперника и с феноменален удар намери горния ляв ъгъл за крайното 3:0.