Арсенал започна с голово шоу в Лига Европа (ВИДЕО)

„Топчиите“ се наложиха с 4:2 над украинци, Обамеянг с два гола

"Арсенал" тръгна с победа в груповата фаза на Лига Европа.

"Артилеристите" спечелиха с 4:2 домакинството си на украинския "Ворскла" и потвърди ролята си на фаворит в групата, където са още "Спортинг" Лисабон и "Карабах".

Пиер-Емерик Обамеянг се отчете с два гола за "Арсенал", като първият от тях падна в 32-а минута след много добре проведена контраатака.

Дани Уелбек се разписа в 48-а минута след прецизно центриране на Хенрик Мхитарян, а по-малко от 10 минути след това пак арменецът бе асистент за второто попадение на Обамеянг и тро за "топчиите" в мача.

В 74-а минута гол вкара и Месут Йозил, който малко по-рано бе влязъл като резерва.

След това домакините определено понижиха концентрацията си, което доведе до два гола за украинския отбор.

В 77-а минута с хубав шут се разписа капитанът Чеснаков, а буквално с последното отиграване в мача точен бе и Вячеслав Шарпар.