ТОВА СА "ЛЪВОВЕТЕ"! ТОВА Е БЪЛГАРИЯ! ИРАН НА КОЛЕНЕ!!! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нашите стартираха с успех в София във втората фаза на световното по волейбол

Българският национален отбор по волейбол стартира с чиста победа срещу Иран участието си във втората фаза на световното първенство в София.

Точно преди седмица „лъвовете“ загубиха от азиатците с 1:3 в мач от група D, игран във Варна, но взеха сладък реванш в София и спечелиха с 3:0 (25:19. 28:26, 26:24) в „Арена Армеец“.

Победа в двубоя бе задължителна, а след нея се нуждаем от успехи в мачовете срещу САЩ и Канада, за да можем да се класираме сред най-добрите 6 и да спорим за медалите в Торино.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ БЪЛГАРИЯ - ИРАН ВИЖТЕ ТУК!

Нашите започнаха вихрено двубоя и набързо поведоха с 4:0, което накара иранският селекционер Игор Колакович да поиска пауза.
То обаче не даде резултат, защото и след него нашите продължиха да трупат преднина.

Те дръпнаха със 7:1 и в крайна сметка първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:2 в наша полза.

След него „лъвовете“ не спряха да нижат точка след точка и поведоха с 11:2, след което се стигна до 14:5. Тогава иранците успяха да се съберат и намалиха изоставането си до 8:14 с три точни отигравания.

Пламен Константинов веднага взе прекъсване. След него авансът на нашите се стопи до само 5 точки при 15:10 и втората техническа пауза дойде при резултат 16:10. Впоследствие иранците се доближиха на само три пункта, но при 18:15 нашите се съвзеха и в крайна сметка успяха да затворят първата част при резултат 25:19.

Вторият гейм обаче започна огледално на първия, тъй като Иран натрупа изразителна преднина – 5:1. Пламен Константинов отговори  с прекъсване, след което Валентин Братоев намали до 2:5, но Милад Ебадипур изведе Иран до 7:4.

Така първата техническа пауза дойде при 8:5 в полза на Иран, но след това отборът на България заигра силно и успя да намали разликата само до точка при 9:10.

Логично, след това Игор Колакович спря играта с прекъсване за Иран, а после Валентин Братоев изравни резултата при 11:11 и нашите дори успяха да направят пълен обрат до 16:15 при второто техническо прекъсване.

След това мачът тръгна точка за точка, а в края на втората част се стигна до истинска драма. Иран получи два геймбола, с които нашите успяха майсторски да се справят и след това на свой ред имаха два шанса да поведат с 2:0 и използваха втория за 28:26!

Момчетата на Пламен Константинов започнаха концентрирано третата част и поведоха с 5:3, но после допуснаха изравняване до 6:6. След това обаче „лъвовете“ отново дръпнаха – 8:6, а после имаха аванс при 16:15, както и при 18:17.

В последствие се стигна до четири мачбола в полза на България, при 24:20, но Иран не се предаде и стигна до равенство – 24:24. Тук обаче волята и характерът на нашите си казаха думата, тъй като те, подкрепяни от публиката, успяха да затворят мача след 26:24.

Така „лъвовете“ направиха първата от трите крачки по пътя си към финалите в Торино. За да изпълним целта, се нуждаем от успехи срещу лидерите от САЩ в събота от 20:40 часа, както и от триумф срещу Канада по същото време в неделя.

По традиция Novsport.com проследи на живо резултата на срещата в реално време!

СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро;
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ;

ИРАН: Сайед Мир Маруфлакрани, Амир Гафур, Милад Ебадипур, Мохомадджавад Манавинеджад, Мохамад Мусави, Али Шафиеи - Махди Марадни-либеро
Старши треньор: ИГОР КОЛАКОВИЧ;