Сосиедад продължи традицията, макар и с двама по-малко (ВИДЕО)

Уеска остана без успех над своя опонент след домакинска загуба

Реал Сосиедад остана непобеден от Уеска в исторически план, след като спечели с минималното 1:0 визитата си от петия кръг на Примера, макар и да завърши мача с девет души на терена.

Това бе и първи официален мач на ниво елит между двата тима, които преди това бяха изиграли пет мача, при едно равенство и три триумфа на Сосиедад.

Всичко по-интересно в петък вечер на „Ел Алкорас“ се случи през второто полувреме.

Микел Морино вкара единственото попадение в срещата, разписвайки се в 64-ата минута, а само 7 по-късно неговият съотборник Хуанми си извади наивно два поредни жълти картона и остави своите с човек по-малко.

Ситуацията стана още по-тежка за гостите в 82-ата минута, когато Тео Ернандес бе изгонен с директен червен картон, но въпреки това те задържаха аванса си и постигнаха успех.

След него Сосиедад събра седем точки, като вече има с три повече от новака Уеска, инкасирал трето поред поражение.