След Левски, Локо Пд разказа играта и на Септември (ВИДЕО+СНИМКИ)

Столичани с шеста поредна загуба в шампионата

Локомотив Пловдив спечели с 3:1 гостуването си на Септември, като това бе втори пореден успех срещу столичен тим, след като в предния кръг „железничарите” се наложиха с 1:0 над Левски. Днешната загуба бе шеста поред за Септември, което затвърждава кризата в софийския отбор. Домакините поведоха в 18-ата минута чрез Ишмаел Байду, но пловдивчани стигнаха до изравняване в 31-ата минута и пълен обрат след почивката.

През първия четвърт час и двата тима имаха по едно добро положение, с което резултатът да бъде открит, но първо Байду стреля неточно от чиста позиция след прекрасен пас на Алвеш, а Анте Аралица с шут от дистанция бе близо до целта, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 18-ата минута Галчев подаде на Чандъров, който технично пусна межу няколко бранители за Байду, ганаецът надбяга бранител и с точен изстрел откри резултата на „Васил Левски”.

При центриране от фаул на Умарбаев в 31-ата минута отбраната на домакините не покри Анте Аралица, който с глава отклони точно за 1:1, наказвайки разсеяността на бранителите.

В добавеното време Томашевич пропусна да изведе гостите напред в резултата, като не уцели топката от добра позиция, фронтално срещу вратата.

Обратът стана пълен след почивката – Димитър Илиев бе оставен да нанесе удар, който въпреки че беше слаб, успя да затрудни Галев, а влизащият на скорост Карагарен нямаше как да сгреши от няколко метра.

В 65-ата минута гредата спаси „железничарите”, когато след центриране на Галчев от фаул Иван Стоянов нацели напречната греда.

Точка на спора сложи Асен Георгиев в 79-ата минута. Карагарен центрира от корнер, а Георгиев отклони с глава към далечния ъгъл, прехвърляйки излезлия Галев.

Септември - Локомотив Пловдив 1:3
1:0 Байду (18`)
1:1 Аралица (31`)
1:2 Карагарен (52`)
1:3 Асен Георгиев (79`)

СЪСТАВИ:

Септември: 1. Галев, 8. Галчев (к), 6. Бенга, 24. Георгиев, 10. Чандъров, 15. Добрев, 23. Димитров, 25. Стоянов, 20. Байду, 19. Гади, 26. Алвеш

Локомотив Пд: 71. Луков, 7. Петрович, 5. Георгиев, 6. Езе, 50. Томашевич, 10. Умарбаев, 29. Ангелов, 91. Буна, 9. Карагарен (к), 14. Илиев, 77. Аралица

Заги: Сега ще разчитаме на Левски