Фиорентина с трета поредна победа вкъщи (ВИДЕО)

„Виолетовите“ втори в Серия „А“ след класика над СПАЛ

Отборът на Фиорентина записа трета последователна победа на своя земя, след като се наложи с класическото 3:0 над СПАЛ в мач от петия кръг на Серия „А“.

Благодарение на успеха си на „Артемио Франки“ момчетата на Стефано Пиоли вече са втори във временното класиране с 10 точки, като имат с една повече от своя гост тази вечер.

Взетият това лято под наем от Ювентус хърватски национал Марко Пяца откри резултата в 18-ата минута с дебютното си попадение в италианския елит, а в 28-ата Никола Миленкович покачи на 2:0.

Малко след паузата Пяца асистира на Федерико Чиеса и той оформи класиката в 56-ата минута.

Така СПАЛ записа втора поред загуба далеч от дома без отбелязан гол, макар да стартира визитите си с минимален успех над Болоня (1:0) преди малко повече от месец.