Байерн не пожали и Шалке по пътя към поредна титла (ВИДЕО)

Хамес Родригес и Левандовски донесоха четвъртата поредна победа на баварците

Байерн Мюнхен продължава победната си серия в германския елит, след като спечели с 2:0 гостуването на Шалке 04. Точни за баварците бяха Хамес Родригес през първото полувреме и Левандовски от дузпа след почивката. Така Байерн се изкачи на върха в класирането с 12 точки – пълен актив след 4 мача. Шалке дели последното място с Леверкузен, като и двата тима нямат точка до момента.

Хамес Родригес записа първите си минути като титуляр под ръководството на Нико Ковач и оправда гласуваното му доверие, откривайки резултата в 8-ата минута. След изпълнение на корнер на Кимих отбраната на домакините не се справи добре и Хамес отбеляза с глава.

В 25-ата минута колумбиецът остана очи в очи с Фарман, но не успя да го прехвърли.

Няколко минути по-късно Алаба изпълни отлично фаул, но малко не му достигна да триумфира, тъй като кълбото разтресе напречната греда.

Доминацията на гостите продължи и след почивката, като пет минути след подновяването на играта Хамес пропусна от няколко метра на празна врата.

Шалке можеше да накаже пропуските на Байерн в 52-ата, но удар на Емболо с глава прати топката на сантиметри от гредата.

В 64-ата Хамес изработи дузпа за своя тим, която Левандовски превърна в гол, с което сложи и точка на спора.

В следващия кръг Байерн на Аугсбург, а Шалке гостува на Фрайбург.