Тотнъм изпревари Юнайтед, Кейн с гол за историята (ВИДЕО)

„Шпорите“ спряха най-негативната си серия от загуби под ръководството на Почетино с успех над Брайтън

Тотнъм спря най-негативната си серия от загуби във всички турнири под ръководството на Маурисио Почетино, надделявайки като гост на Брайтън с 2:1 в мач от шестия кръг на английската Висша лига.

„Шпорите“ се намираха в поредица от три поражения, ала стигнаха до успеха с попадения на Хари Кейн и Ерик Ламела под неспирния дъжд, а в добавеното време Антони Нокер оформи крайния резултат.

След него гостите изпревариха Манчестър Юнайтед и излязоха на пето място във временното класиране.

Те откриха резултата малко преди почивката чрез дежурния си голмайстор Хари Кейн, който се разписа от дузпа.

Всичко се случи в 41-та минута, когато английският национал беше безпощаден от бялата точка и вкара своя гол №143 за Тотнъм, за да се изравни по брой попадения с Джърмейн Дефоу на петата позиция във вечната ранглиста на клуба.

Иначе нарушението беше доста нелепо. При изпълнение на един пряк свободен удар от Кристиан Ериксен, стената на Брайтън скочи високо.

Глен Мъри удари топката с ръка и реферът Крис Кавана посочи бялата точка. Домакините дълго оспорваха, защото твърдяха, че техният играч просто е предпазвал лицето си, но в крайна сметка арбитърът отсъди дузпа и Кейн бе безпощаден.

След паузата обаче домакините натиснаха сериозно, но в 76-ата минута Ерик Ламела, който бе заменил Сон малко по-рано, успокои гостите с втори гол.

Аржентинецът изнесе на скорост през центъра, след което пусна към Лукас Моура, който продължи за Дани Роуз. Левият бек центрира по земя към наказателното поле, където вече се бе пласирал Ламела, за да засече от движение с левия крак топката и да я прати в ъгъла за 2:0.

В добавеното време Хари Кейн пропусна добра възможност за нов гол, а секунди след това Антони Нокер намали резултата, след като получи от Дъфи, финтира Роуз и стреля силно в далечния ъгъл, оформяйки крайния резултат.