Спортист №1 на България до 18 години:

22 септември 2018 23:49 Пламен Димитров

ВАР помогна на Реал да поведе в Испания (ВИДЕО)

Реал Мадрид спечели с 1:0 срещу Еспаньол в мач от петия кръг на Ла Лига, игран пред 67 658 зрители на "Сантиаго Бернабеу". Марко Асенсио се разписа в 41-ата минута, а съдията прибегна до помощта на системата ВАР преди да зачете попадението му.

Така Реал оглави класирането в първенството с актив от 13 точки, с 1 повече от кръвния враг Барселона, който утре ще се изправи срещу Жирона.

Още в 5-ата минута Иско стреля покрай вратата на Еспаньол. Гостите пък не успяха да се възползваха от грешка на Варан след четвърт час игра. Пабло Пиати получи пас отляво и стреля по диагонала, но не уцели вратата.

В 35-ата минута Ернан Перес шутира от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

В края на първото полувреме топката попадна в  Марко Асенсио. Футболистът преодоля вратаря Диего Лопес с удар в долния десен ъгъл. Първоначалното съдията Матеу Лаос назначи засада, но след консултация със системата ВАР зачете попадението.

През втората част домакините продължиха да доминират на терена, а Лука Модрич можеше да удвои преднината им в 48-ата минута. Футболистът получи хубав пас и стреля, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

В 65-ата минута грешка Серхио Рамос даде възможност гостите да изравнят. Борха Иглесиас се опита да прехвърли Тибо Куртоа, но нямаше късмет и топката се удари в напречната греда.

В 73-ата минута Рамос се извиси над всички и стреля с глава. Ударът му обаче беше спасен.

В края на двубоя Маркос Йоренте бе близо до второ попадение, но нова блестяща изява на Лопес спаси каталунците.