Моу скочи на своите: Не видях желание за победа

Можех да се оправдая с мача срещу Йънг Бойс, но повечето футболисти не играха много в него, бесен бе наставникът

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо хич не беше в настроение след ремито 1:1 срещу Уулвърхемптън в 6-ия кръг на Висшата лига.

Португалецът похвали противника за отношението му към мача, докато подчерта, че неговият тим е имал изцяло погрешен подход към срещата.

Равенството сложи край на поредицата от 4 поредни победи във всички турнири и отново напомни на феновете на „червените дяволи”, че ситуацията на „Олд Трафорд” е далеч от идеалната.

Срещу Уулвс Юнайтед поведе с гол на Пол Погба в 18-ата минута, но в началото на второто полувреме Жоао Моутиньо изравни, а резултатът се запази такъв до последния съдийски сигнал.

Жозе специално похвали играчите на „вълците” за това, че са се отнесли към мача като към „финал на световното първенство”, докато желанието за победа е липсвало сред неговите играчи.

„Това е поведението, което харесвам да виждам от отборите си във всеки мач. Сега го нямаше. Става дума за нещо, което научаваш още докато си хлапе в клубната академия”, коментира Специалния.

„Няма нужда да имаш опит на най-високо равнище, за да научиш това. Говорим за основен закон във футбола. Не мога да си обясня разликата в поведението на двата отбора, защото при мен подобна разлика не съществува. Много ми е трудно да намеря обяснение.

Можех да кажа, че сме били уморени заради мача от Шампионската лига и ужасния терен (срещу Йънг Бойс в Берн – б.р.) – тялото страда от различния ефект, който оказва прехода от изкуствена към естествена трева.

Можех да се оправдая с това, че не се прибрахме у дома след тази среща. Мога да отида в тази посока, но Алексис Санчес и Джеси Лингард не играха в него. Фелаини записа 20-25 минути, а Фред – около час. Антонио Валенсия също не игра срещу Йънг Бойс”, добави Моуриньо.

Мениджърът на Уест Хям: Трябваше да поведем с два или три гола