Голове-красавци донесоха триумф на Ривър Плейт в "Суперкласико"

"Милионерите" надвиха Бока Хуниорс с 2:0

Ривър Плейт триумфира в "Суперкласико" №248. "Милионерите" надиграха с 2:0 Бока Хуниорс на техния "Бомбонера". Головете за победителите бяха дело на Пити Мартинес (15) и Игнасио Скоко (69).

По този начин "червено-белите" се изравниха с Бока във временното класиране. Двата тима делят четвъртата позиция с по 10 точки. Лидер е Атлетико (Тукуман) с 14 пункта.

Срещата започна със спасяване на Армани. В 15-ата минута новоизпеченият национал на Аржентина Мартинес шокира Роси с воле от 15 метра и откри резултата.

Домакините натиснаха, но Бенедето, Павон и Тевес не успяха да преодолеят Армани. В началото на втората част от Бока на три пъти поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 69-ата минута ветеранът Игнасио Скоко реши всички в срещата. Влезлият пет минути по-рано нападател изстреля истински снаряд под агитката на "синьо-жълтите", който се удари първо в горната, а след това и в страничната греда и влезе във вратата.

До края на срещата Франко Армани отново показа класата си, спасявайки удар на Мас.