Храбрите "баски" от Куклен се сбориха, но паднаха разгромно от Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" без проблем се класираха на 1/8-финал за Купата

Левски продължава на 1/8-финал за купата на България след разгромна победа с 6:0 срещу  аматьорския Атлетик Куклен. Мачът се игра на ст. "Локомотив" в Пловдив, а на трибуните беше собственикът на столичани Спас Русев.

"Баските" се бориха храбро през първото полувреме, но издържаха до 41-ата минута, когато падна първия гол.

"Сините" не само взеха изпита за Купата с отличен, но и спестиха сили за предстоящото дерби с ЦСКА от първенството. Треньорът Славиша Стоянович беше направил цели осем промени, сравнено с шампионатния двубой срещу Витоша, спечелен с 4:1.

На мястото на вратаря Мартин Полачек под рамката застана юношата Николай Кръстев, а дебют направи защитникът Нуно Рейш. Титуляр за първи път, откакто пристигна в Левски беше Богдан Вашчук. Сред стартовите 11 попаднаха още Филипе Нашименто, Атанас Кабов и Серджиу Буш. Завръщане след изтърпяно наказание направи опорният халф Хали Тиам.

Мачът започна с неточен удар на Паулиньо в 4-ата минута. Бразилецът премина през двама защитници на Атклетик и шутира. Топката обаче премина встрани от вратата.

Футболистите на тима от Куклен не се прибраха в глуха защита. В 8-ата минута тяхна контра завърши с нарушение на Холмар Ейолфсон на границата на наказателното поле. Османов изпълни прекия свободен удар, а топката рикошира в стената и излезе в корнер. Малко след това удар на Шабан Османов беше уловен от вратаря на "сините" Николай Кръстев.

Постепенно Левски натисна и в 14-ата минута Богдан Вашчук можеше да откри резултата. Естонският национал стреля с глава след центриране от корнер на Кабов. Вратарят Димитър Георгиев обаче спаси.

В следващия четвърт час играта се водеше предимно в половината на третодивизионния тим. До голова опасност "сините" обаче не стигнаха. Вместо това те можеха да допуснат попадение в 33-ата минута, когато Атлетик стигна до най-чистото положение в мача до момента. Шабан Османов пусна извеждащ пас към Димитър Джонджуров, който се озова сам срещу вратаря на Левски Николай Кръстев, но стреля в тялото му.

Левски успя да открие резултата в 41-ата минута, когато грешка в отбраната на Атлетик беше наказана от Атанас Кабов - 0:1.

Минута преди края на първото полувреме Серджиу Буш отбележи втори гол за столичани след подаване на Иван Горанов.

След почивката нищо на терена не се промени. В игра за Левски се появи Станислав Иванов. В 66-ата минута Вашчук пусна подаване успоредно на голлинията, топката стигна до Паулиньо, който от малкото наказателно поле я прати в напречната греда.

Седем след това юношата Иванов засече подаване на Нашименто и опъна мрежата зад Димитър Георгиев - 0:3.

Секунди по-късно Янко Гюзлев си заби автогол при опит да изчисти с глава центриране на Милош Цветкович.

В 75-ата минута Станислав Иванов заби второто си попадение в срещата, този път след асистенция на Вашчук. Филипе Нашименто оформи крайния резултат в 85-ата мин.

СЪСТАВИ:

Атлетик Куклен: 12. Димитър Георгиев, 4. Юлиян Романов (к), 13. Александър Христев, 15. Янко Гюзлев, 11. Нерджиб Неджиб, 7. Никола Праматаров, 19. Васил Гуджев, 10. Шабан Османов, 17. Мирослав Кайраков, 8. Димитър Джонджуров, 9. Борислав Хаджиев.

Левски: 89. Николай Кръстев, 4. Иван Горанов (к), 5. Холмар Ейолфсон, 7. Паулиньо, 9. Серджиу Буш, 14. Богдан Вашчук, 19. Милош Цветкович, 20. Филипе Нашименто, 22. Нуно Рейш, 23. Хали Тиам, 93. Атанас Кабов

90 - Край на мача!

85 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Филипе Нашименто бележи шести гол за "сините"

76 - Найденов влиза на мястото на Цветкович

76 - Топалов замени Кайраков в състава на Атлетик

75 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Иванов отбеляза втория си гол в мача след асистенция на Вашчук

74 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Янко Гюзлев прати топката в собствената си врата при опит за изчисти центриране на Милош Цветкович

73 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Резервата Станислав Иванов бележи трето попадение, след като засече центриране на Нашименто

69 - Бърза конта на Левски завърши с удар на Нашименто спасен от Димитър Георгиев

68 - Серджиу Буш отстъпва мястото си на Ривалдиньо

66 - Греда за Левски! Вашчук пусна подаване успередно на голлинията, топката стигна до Паулиньо, който от малкото наказателно поле я прати в напречната греда

61 - Шаман Османов е заменен от Иван Площаков

56 - Смяна в Левски - Станислав Иванов влиза на мястото на голмайстора Атанас Кабов

52 - Неджип получава жълт картон за фаул срещу Паулиньо

51 - Хаджиев от домакините пробва да си изпроси нарушение на границата на наказателното поле, но реферът прецени, че Иван Горанов е действал чисто срещу него

46 - Удар на Нашименто мина встрани от вратата

46 - Начало на второто полувреме!

45+1 - Край на първото полувреме!

44 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Серджиу Буш бележи след подаване на Иван Горанов

41 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Грешка в отбраната на Атлетик е наказана от Атанас Кабов - 0:1!

40 - Удан на Нуно Рейш попада право в ръцете на вратаря Георгиев

33 - Футболистите на Атлетик стигат до най-чистото положение в мача. Шабан Османов пусна извеждащ пас към Димитър Джонджуров, който се озова сам срещу вратаря на Левски, но стреля в тялото му

31 - Прекрасно центриране на Цветкович в наказателното поле стигна до непокрития Паулиньо, който нанесе слаб и неточен удар

28 -  Далечен удар на Атанас Кабов не намира очертанията на вратата

22 - Хали Тиам пробва извеждащ пас към Буш, топката обаче е дълга и Димитър Георгиев пръв стига до нея

15 - Капитанът на тима от Куклен Юлиян Романов получава жълт картон за грубо влизане в краката на Серджиу Буш

14 - Богдан Вашчук стреля с глава след центриране на Кабов от корнер. Вратарят на Атлетик Димитър Георгиев спасява

11 - Удар на Шабан Османов е уловен от вратаря на "сините" Николай Кръстев

8 - Контра на тима тима от Куклен завършва с нарушение на Холмар Ейолфсон срещу футболист на домакините на границата на наказателното поле. Османов изпълни прекия свободен удар, топката рикошира в стената и излезе в корнер

4 - Паулиньо премина през двама футболисти на Атклетик и шутира. Топката обаче премина встрани от вратата