Драматична загуба за Левски Лукойл в Шампионска лига

"Сините" запазиха шанс да продължат след фантастична последна четвърт

Левски Лукойл допусна драматична загуба с 88:93 срещу финландския Карху мач от втори квалификационен кръг на баскетболната Шампионска лига, игран в з. "Универсиада". Тимът на Тити Папазов все пак запази шанс да продължи напред, след като стопи над 20 точки изоставане.  Реваншът е в петък.

Мачът започна зле за "сините". Те отбелязаха първите пет точки в двубоя, но Карху се радваше на повече от фантастичен процент на стрелба. След 19:20 в първата четвърт, във втората финланците съвсем объркаха защитата на Левски Лукойл и вкара няколко лесни коша, за да дръпнат напред, първо с 5-6 точки, а в края на полувремето с цели 9. Грешките също натежаха на Левски и на почивката домакините вече имаха пасив от 35:44.

Карху вкара първите седем точки през второто полувреме, за да поведе с 16 точки, а след четири тройки за четири минути игра вече се откъсна с 20 - 40:60. В един момент от третата четвърт финландците бяха напред с 24 точки. Тройка на Божидар Аврамов четири минути и половина до края, от осмия метър, буквално запали искрата в "сините" и от 16 точки пасивът бе стопен само до три при 120 секунди на часовника. Серията продължи до 18:2 за Левски Лукойл. Накрая българският шампион имаше възможност и да изравни, но направи нови пропуски под коша.

Деян Иванов приключи със 16 точки и 11 борби за Левски, а двуцифрен актив имаха и всички останали титуляри за "сините".

Боян Шарчевич с 22 точки и 10 асистенции за Карху.