Интер удари Фиорентина с помощ от ВАР (ВИДЕО)

"Виолетовите" с куп пропуски

Интер победи като домакин Фиорентина, в мач от Серия А. "Нерадзурите" се наложиха с 2:1. "Виолетовите" имаха по-чистите положения, от които обаче не успяха да се възползват. За успеха на тима от Милано спомогна и ВАР, след чиято намеса бе отсъдена дузпа, реализирана от Икарди за 1:0.

Фиорентина можеше да поведе след по-малко от 240 секунди игра. Бенаси намери пред наказателното поле Кевин Миралас, чийто изстрел обаче срещна дясната греда.

Домакините отговориха с товен удар от воле на Кандрева, преминал над вратата. След четвърт час игра пък Икарди получи на отлична позиция в наказателното поле, но прати топката право във вратаря. 120 секунди по-късно и Перишич пропусна да изведе напред, след като ударът му по диагонала мина до десния страничен стълб.

„Нерадзурите“ поискаха дузпа в 20-ата минута, след като Д‘Амброзио падна в наказателното поле, след съприкосновение със съперников футболист. Галвният арбитър обаче не посочи бялата точка.

В 32-ата минута Фиорентина направи фрапантен пропуск. Киеза изведе сам срещу вратаря Симеоне, но ударът му бе париран от Ханданович.

Интер поведе в последната минута на редовното време на първото полувреме. Витор Уго игра с ръка в наказателното си поле, което първоначално не бе санкционирано. След намесата ВАР обаче, главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка Икарди бе безупречен за 1:0.

В 53-ата минута Фиорентина изравни. Федерико Киеза изстреля истински снаряд от сериозна дистанция, топката рикошира в играч на Интер, заблуди Ханданович и влетя в мрежата му за 1:1.

Малко след попадението тимът от Флоренция можеше да направи пълен брат. Последователни удари от наказателното поле на Пяца и Бенаси, обаче бяха блокирани от защитници на домакините. Минутка по-късно Пяця стреля мощно, Ханданович първоначално изпъсна топката, но после успя да я улови. Киеза пък навърза няколко играчи в "черно-синьо" в пеналта и нанесе хубав удар, но вратарят спаси.

В 77-ата минута Интер поведе отново. Данило Д'Амброзио и Икарди направиха чудесно двойно в наказателното поле и първият, останал сам срещу вратаря, прати топката в мрежата за 2:1.

В първата минута на даденото продължение, Фиорентина имаша прекрасна възможност да изравни. След центриране в наказателното поле, Влахович, останал напълно непокрит, засече с глава, но над вратата.