ОБЗОР: Шок на "Олд Трафорд"! Дарби изхвърли Юнайтед за Купата на лигата (РЕПОРТАЖИ)

Шампионът Сити с лесна победа като гост на Оксфорд

Дарби Каунти хвърли бомбата на третия кръг за Купата на лигата, като елиминира Манчестър Юнайтед. Стори го на "Олд Трафорд" с 8:7 след изпълнение на дузпи. Редонвното време завърши при резултат 2:2.

Решаващият пропуск направи Фил Джоунс. Преди това играчите на двата тима изпълниха 15 удара от бялата точка и не сбъркаха нито веднъж.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 3-ата минута. Хуан Мата получи топката и я прати в далечния ъгъл за 1:0.

Дарби изравни след час игра. Хари Уилсън изпълни отлично свободен удар и не остави шансове на Ромеро - 1:1

В 67-ата минута Ромеро игра с ръка извън наказателното поле, за да спре пробив на Уилсън и беше изгонен. Лукаку удари гредата в 73-ата минута.

В 85-ата минута "овните" смълчаха „Олд Трафорд”, макар и след намесата на ВАР. Грант изби удар на Маунт, а Мариот вкара при добавката. Уилсън беше в засада при удара, но не тръгна за топката, така че голът бе признат.

Четири минути след края на редовното време Маруан Фелайни вкара с глава и така се стигна до изпълнение на дузпи.

Манчестър Сити премина успешно третия кръг, след като спечели с 3:0 гостуването си на Оксфорд.

Мениджърът Пеп Гуардиола даде шанс на доста от резервите да поиграят, а младият страж Арянет Мурич направи официалния си дебют за тима.

Освен това в титулярния състав фигурираха имената на Диас, Марез, Фодън, Зинченко, както и Данило.

Попаденията бяха дело на Жесус (36), Марез (78) и Фодън (90+2).