Ботев разгроми ЦСКА 1948 за Купата (ВИДЕО)

„Канарчетата“ спечелиха с 4:1 на „Васил Левски“

Ботев Пловдив се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като разгроми втородивизионния ЦСКА 1948 с 4:1.

Мачът се игра на националния стадион „Васил Левски“, а точни за „канарчетата“ бяха Серкан Юсеин, Стивън Петков и капитанът Лъчезар Балтанов, който се появи от пейката и се разписа на два пъти.

Почетното попадение за домакините пък бе дело на Андон Гущеров, който изравни за 1:1 в 19-ата минута.

Ботев поведе още в 3-ата минута, когато след комбинация с Кристиан Добрев Тодор Неделев изведе Серкан Юсеин на стрелкова позиция в наказателното поле и младежкият национал изпрати топката в долния десен ъгъл за 0:1.

Четвърт час по-късно домакините изравниха, след като отбраната на пловдивчани остави Андон Гущеров да стреля необезпокояван в долния ляв ъгъл на Иван Чворович за 1:1.

Тодор Неделев можеше да върне аванса на Ботев в 31-ата и 41-ата минути, но ударите му профучаха на сантиметри от целта.

Жълто-черните все пак успяха да се оттеглят на полувремето в позицията на водещи в резултата след попадение на Лъчезар Балтанов в 44-ата минута. Халфът на канарчетата засече с глава прецизно центриране от фаул на Неделев за 1:2.

Балтанов реализира отново с глава втория си гол в мача в 67-ата минута, като този път асистенцията бе на Антонио Вутов за 1:3.

Крайното 1:4 оформи Стивън Петков две минути по-късно. Голмайсторът на Ботев разстреля вратаря на ЦСКА след ново извеждащо подаване на Вутов.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БОТЕВ: 99. Иван Чворович, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 6. Костадин Ничев, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев (34’ 17. Лъчезар Балтанов), 10. Серкан Юсеин, 8. Тодор Неделев (77’ 14. Станислав Шопов), 93. Густаво Афонсо, 11. Кристиан Добрев (62’ 20. Стивън Петков), 39. Антонио Вутов;

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1