Севиля смаза Реал Мадрид и остави Барса на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Привлеченият от Милан португалски национал Андре Силва вкара два бързи гола и шокира гостите

Изненадващо Реал (Мадрид) не успя да се възползва от грандиозната издънка на Барселона и след категорична загуба с 0:3 при визитата си на Севиля в среща от междинния шести кръг на Примера дивисион остана на втората позиция.

Каталунците регистрираха първа загуба за сезона при гостуването си на Леганес (1:2), но и „кралете“ последваха примера им и допуснаха първо поражение макар и от доста по-сериозен съперник.

Андалусци натиснаха от самото начало на своя „Рамон Санчес Писхуан“ и натикаха „белия балет“ в неговата половина. Привлеченият от Милан португалски национал Андре Силва (17, 21) вкара два бързи гола и шокира гостите, като за първото от тях получи асистенци от Хесус Навас. Французинът Уисам Бен Йедер (39) пък сложи точка на спора още преди почивката след подаване на Франко Васкес.

Така Севиля записа трета победа в първенството и се изкачи до четвърта позиция с 10 точки и три по-малко от Барса и Реал, които сгрешиха в този кръг. Трети е Атлетико с 11 точки.

СЪСТАВИТЕ:

Севиля: Вацлик; Карисо, Кяер, Сержи Гомес; Хесус Навас, Банега, Арана, Сарабия, Франко Васкес; Андре Силва, Бен Йедер

Реал Мадрид: Куртоа; Начо, Варан, Рамос, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос; Бейл, Бензема, Асенсио

КЛАСИРАНЕТО:

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман