Българин спаси 26 шайби за победа на Ню Йорк Рейнджърс

Александър Георгиев блести в последната контрола на тима си

Българския вратар Александър Георгиев отрази 26 шайби при победата на Ню Йорк Рейнджърс с 4:2 срещу Филаделфия.

Мачът беше част от предсезонната подготовка на двата отбора от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Вини Летиери, Брет Хоудън и Владимир Наместников вкараха във втората третина за нюйоркчаните, а Кевин Хейс добави гол на празна мрежа минута и 35 секунди преди последната сирена.

Летиери се разписа при числено предимство след 34 секунди игра през втората третина, а Ходуън беше точен още 34 секунди по-късно. Рейнджърс пък завършиха предсезонните мачове с баланс 3-2-1.

Иван Проворов и Джеймс ван Римсдайк вкараха головете срещу Георгиев в последната третина. Картър Харт пък направи 14 спасявания.

Филаделдия (3-3-1) завършва предсезонната си подготовка с мач срещу Бостън в събота.