Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

28 септември 2018 21:15 Николай Георгиев

Витоша прати Септември в нокаут! Тимът от Бистрица с уникален обрат! (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Витоша (Бистрица) успя да обърне като домакин Септември с 2:1 в среща с червен картон и пропусната дузпа. В герои за "тигрите" се превърнаха Иван Вълчанов (75) и Ивайло Лазаров (90).

Срещата започна на много ниско темпо и в първите 10-ина минути положения пред двете врати липсваха.

Първата голова възможност донесе и гол. Той бе дело на Борис Галчев, който вкара красиво попадение от границата на наказателното поле, рикоширало и в напречната греда - 1:0.

Чак в 31-ата минута Витоша стигна до първото си по-сериозно положение, което бе пропуснато от Ивайло Лазаров.

В 43-ата минута Матиеу Диаби си изкара втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле на своя тим, а Витоша получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Григор Долапчиев, но шутът му бе слаб и в средата на терена, което не затрудни Василев и той спаси.

През втората част Витоша натисна своя съперник и с едва второто си по-сериозно положение изравни. Голмайстор бе Иван Вълчанов, който се разписа с глава след пас на резервата Садула - 1:1.

Домакините продължиха да натискат своя съперник, като в края все пак успяха да стигнат до пълния обрат. След два сериозни пропуска Ивайло Лазаров най-сетне се разписа с прекрасен гол от пряк свободен удар в горния ъгъл на Янко Георгиев, оформяйки крайното 2:1.

Така Витоша събира 13 точки и заема 7-ото място в Първа лига, докато Септември е на тринадесетото място с едва 4 пункта след 10 кръга.

ВИТОША - СЕПТЕМВРИ 2:1

0:1 Борис Галчев (13)

1:1 Иван Вълчанов (75)

2:1Ивайло Лазаров (90)

Състави:

ВИТОША: Християн Василев, Тодор Гочев, Кристиан Узунов, Георги Амзин, Даниел Кутев, Петко Цанков, Георги Купенов, Григор Долапчиев, Иван Вълчанов, Ивайло Лазаров, Михаил Милчев

Треньор: Росен Кирилов

СЕПТЕМВРИ: Янко Георгиев, Борис Галчев, Александру Бенга, Александър Георгиев, Асен Чандъров, Васил Добрев, Иван Стоянов, Ишмаел Байду, Крис Гади, Аласан Диаби, Яя Меледже

Треньор: Николай Митов