Феноменален Стъридж не позволи на Ливърпул да загуби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси откри с поредния гол на Азар, шедьовър в края подели точките

Челси прекъсна прекрасната серия на Ливърпул от шест поредни победи във Висшата лига c 1:1.

"Сините" поведеха с падение на на Еден Азар, който вкара в 25-ата минута на мача. В 89-ата обаче Стъридж изравни.

След този мач Челси е 3-и в класирането с актив от 17 точки, а Ливърпул е втори с 19 точки.

В началните минути гостуващият тим започна да атакува по-добре от, но въпреки това не успя да се възползва от двете ранни ситуации чрез Салах и Мане. И двамата отправиха удари, но и в двата случая те бяха неточни.

В 18-ата минута Фирмино бе изведен добре, но опитът му да отправи удар бе блокиран от Луис, а след това кариоката му попречи да шутира отново и така опасността бе предотвратена.

Броени минути след това Салах опита да намери Фирмино, но не успя и Кепа улови топката.

Малко след това Алисон предотврати голова ситуация, след като изпревари Вилиан за една топка, след като кариоката бе изведен зад отбраната.

В 25-ата минута Азар попари гостите, след като направи добра комбинация с Ковачич и отправи хубав удар в далечния ъгъл от няколко метра.

В 32-ата минута Ливърпул бе близо до това да изравни, но ударът на Салах бе изчистен от Рюдигер, от голлинията.

До почивката така и не паднаха повече голове.

В 65-ата минута Азар излезе очи в очи с противниковия вратар, но стражът на гостите успя да спаси вратата си.

В 73-ата минута Фирмино отправи удар с глава от близка дистанция, но Луис изби топката пред голлинията.

В 88-ата минута с прекрасен удар от дистанция Стъридж изравни и в крайна сметка двата тима взеха по точка.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: Кепа, Аспиликуета, Давид Луис, Рюдигер, Алонсо, Ковачич, Канте, Жоржиньо, Вилиан, Азар, Жиру

ЛИВЪРПУЛ:  Алисон, Александер Арнолд, Ван Дайк, Гомес, Робертсън, Хендерсън, Милнър, Вайналдум, Мане, Салах, Фирмино