ОБЗОР: Автогол спаси Арсенал от издънка (РЕПОРТАЖИ)

Манчестър Сити с лесна победа срещу Брайтън

Арсенал се спаси от издънка с две попадение в последните 9 минути, първото от които беше автогол. "Артилеристите" спечелиха с 2:0 домакинството си на Уотфорд. Така след 7 изиграни мача тимът на Унай Емери е на пето място с 15 точки, колкото има и четвъртия Тотнъм.

В 81-ата минута Арсенал откри след автогол на Крейг Каткарт. Резервата Алекс Айоби проби отдясно и центрира, а в опита си да изчисти централният защитник на гостите засече топката в собствената си мрежа.

По-малко от 120 секунди след попадението Арсенал удвои своя аванс, като точен беше Месут Йозил. Германският плеймейкър получи хубаво подаване от Александър Лаказет и от около 10 метра прати топката в мрежата, а само две минути по-късно Месут Йозил гарантира победата на домакините.

Манчестър Сити постигна лесна победа с 2:0 над Брайтън взе ценни три точки.

Стърлинг вкара първото попадение за домакините в 29-ата минута на срещата. За крайния резултат точен бе Агуеро, който се разписа в 65-ата минута и удвои.