Неадекватен рефер не успя да спре Ман Сити в Хофенхайм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дамир Скомина не отсъди 1000 процентова дузпа, но "гражданите" победиха с 2:1

Манчестър Сити стигна до късен победен обрат срещу Хофенхайм и спечели с 2:1 визитата си в Германия от група “F” на Шампионската лига.

Двата тима си размениха по един бърз гол още преди да са изтекли първите 10 минути, а гостите взеха своето с попадение на Давид Силва в самия край.

Словенският арбитър Дамир Скомина пък не даде чиста дузпа за гостите в средата на втората част, като домакините имаха претенции за спестен червен картон на Кайл Уокър.

Мачът не започна никак добре за „небесносините“, защото те инкасираха попадение след по-малко от минута игра.

В 44-ата секунда Исак Белфоди откри резултата след пас на Керем Демирбей с най-бързото попадение, получено от „гражданите“ в Шампионската лига. Досега рекордът бе на Сейду Думбия, вкарал на Манчестър Сити след 98 секунди през ноември 2014 година.

Радостта на германците не продължи дълго, тъй като в осмата минута Серхио Агуеро изравни след чудесна атака.

Завърналият се след травма аржентински нападател бе точен след хитър пас на Лерой Сане и се превърна в едва втория футболист на английски тим, разписал се в пет поредни визити от Шампионската лига, след като същото стори Рууд ван Нистелрой с екипа на градския съперник Манчестър Юнайтед през 2003 година.

Това позволи на гостите да се съвземат от първоначалния шок и те започнаха да диктуват събитията на терена.

Първо Рахим Стърлинг бе близо до това да направи обрата пълен, но вратарят на домакините инстинктивно спаси, а после и Агуеро пропусна изгодна възможност, ала не сполучи с волето след майсторско отиграване на Сане.

Така почивката дойде при резултат 1:1, а след нея двата тима не промениха сериозно стратегиите си за срещата. Гостите нападаха постепенно и привидно имаха инициативата, докато домакините разчитаха на контраатаки.

Впоследствие Гуардиола реши да замени неубедителния Илкай Гюндоган с Бернанрдо Силва и това даде резултат, тъй като малко след влизането си португалецът намери с отлично центриране Агуеро, но вратарят на Хофе спаси в последния миг.

Стражът бе в центъра на вниманието и в 72-ата минута, когато фаулира откъсващия се Лерой Сане в пеналта, но дузпа не последва, въпреки бурните протести на „гражданите“.

Те все пак стигнаха до успеха в 87-ата минута, когато Давид Силва се възползва от грешка в защитата на домакините и отне топката, след което я прати в мрежата за крайното 2:1.

Така Манчестър Сити вече има 3 точки и загря по най-добрия начин за дербито с Ливърпул във Висшата лига в неделя. Хофенхайм е на последна позиция в потока с една точка от два мача, а двубоят Лион - Шахтьор стартира в 22:00 часа.

ХОФЕНХАЙМ – МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:2
1:0 Белфоди (1‘)
1:1 Агуеро (8‘)
1:2 Давид Силва (87')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХОФЕНХАЙМ: Бауман, Бренет, Кадерабек, Демирбей, Грличи, Белфодил, Хугма, Акпогума, Шалай, Поч;

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уокър, Компани, Отаменди, Лапорте, Фернандиньо, Гюндоган, Силва, Сане, Стърлинг, Агуеро;