Резерви спасиха Милан от издънка на "Сан Сиро" (РЕПОРТАЖИ)

Арсенал вкара три на Карабах като гост

Милан записа втора поредна победа в група "F" на Лига Европа, след като обърна Олимпиакос от 0:1 до 3:1 на "Сан Сиро".

В герои за "росонерите" се превърнаха резервите Патрик Кутроне и Хакан Чалханоглу. Те се отличиха съответно с два гола и две асистенции.

Точен за домакините беше още Гонсало Игуаин, а гърците поведоха в самото начало на мача чрез Мигел Гереро. След почивката обаче те капитулираха и допуснаха три попадения за 9 минути.

В класирането Милан има пълен актив от 6 точки, Бетис е с 4 т. Олимпиакос с 1 т., а Дюделанж с нула.

МИЛАН - ОЛИМПИАКОС 3:1
0:1 Гереро (14)
1:1 Кутроне (70)
2:1 Игуаин (76)
3:1 Кутроне (79)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МИЛАН:  25. Рейн, 2. Калабрия, 5. Бонавентура, 7. Кастийехо, 8. Сусо, 9. Игуаин, 13. Романьоли, 14. Бакайоко, 17. Сапата, 21. Билия, 68. Родригес

ОЛИМПИАКОС: 98. Жозе Са, 6. Начо, 9. Гереро, 10. Фетфацидис, 12. Гилерме, 17. Лейва, 23. Кутрис, 25. Родерик, 35. Торосидис, 42. Туре, 66. Сисе

Лондонският Арсенал надигра с 3:0 като гост Карабах в мач от Група "Е" на Лига Европа.

В 4-ата минута Сократис Папастатопулос изведе "топчиите" напред с известна доза късмет. В 53-ата минута Емил Смит-Роу бе точен за 0:2, а Матео Гендузи отбеляза третия гол за Арсенал в 80-ата минута.

Англичаните са лидери в групата с 6 точки, колкото има в актива си и втория Спортинг (Лисабон). Ворскла (Полтава) и Карабах остават с по 0 точки.

КАРАБАХ - АРСЕНАЛ 0:3
0:1 Папастатопулос (4)
0:2 Смит-Роу (53)
0:3 Гендузи (80)

КАРАБАХ:  13. Вагнер, 2. Гараев, 5. Медведев, 7. Емегара, 8. Мичел, 11. Мадатов, 17. Зубир, 19. Озобич, 25. Аголи, 52. Ржежничак, 55. Хюсеинов

АРСЕНАЛ: 19. Лено, 4. Елени, 5. Папастатопулос, 12. Лихтщайнер, 16. Холдинг, 18. Монреал, 23. Уелбек, 29. Гендузи, 31. Колашинац, 55. Смит-Роу