Кой ще е шампион на Англия?

04 октомври 2018 22:08 Николай Георгиев

Байер (Леверкузен) оглави временното класиране в Група "А" (ВИДЕО)

Байер (Леверкузен) оглави временното класиране в Група "А" на турнира Лига Европа, след като надигра АЕК (Ларнака) на собствен терен.

Немският гранд се наложи с 4:2, след попадения на Хаверц, Брант и Аларио, разписал се на два пъти в мача.

Футболистите на Байер продължават да бележат средно по 3 попадения в своите мачове от надпреварата.

Звездите на АЕК (Ларнака) не бяха губили в 7 от предходните си 8 мачa от Лига Европа, но днес се пречупиха.

Байер (Леверкузен) се наложи с 3:2 в предишния си мач от тази фаза на надпреварата, срещу Лудогорец, което води до сбор от пълни 6 точки от двете изиграни от тима срещи до момента.

В 25-ата минута Тричковски получи добро подаване и от въздуха засече топката в мрежата за изненадващото за феновете на домакините 0:1. При повторенията обаче се видя, че капитанът на гостите е в положение на засада в момента, в който отправя изстрела си. Попадението остана налично.

Резултатът беше изравнен минута преди почивката, когато талантът на Байер Кай Хаверц бе точен за 1:1.

С две попадения през вторите 45 минути Аларио направи обрата пълен - 3:1, но в последните две минути бяха отбелязани нови два гола.

За щастие на Байер, те бяха по едно във всяка врата.

Първо влезлият като резерва Распас вкара за 3:2, а малко по-късно Юлиан Брант, отново от доста съмненителна ситуация, що се касае до по-скоро видимата в случая засада, оформи крайното 4:2.