Емери: Тази победа е важна за нашата увереност

Искаме да играем повече мачове в повече турнири, допълни мениджърът на Арсенал

Мениджърът на Арсенал Унай Емери остана много доволен от убедителната победа с 3:0 над Карабах в Лига Европа.

Той заяви, че този успех е важен за “артилеристите” и ще им даде допълнителна увереност в следващите трудни сблъсъци през сезона.

“Доволен съм, защото съперникът игра добре, а с подкрепата на своите фенове, ни накара да бъдем на високо ниво през всичките 90 минути, особено в защита. На моменти губехме владението на топката, но е хубаво, че отборът показа, че знае как да се справя в тези трудни ситуации.

Тази победа е важна за нашата увереност и манталитет. Тя ще ни помогне да постигаме резултати в следващите трудни мачове, да не забравяме да натискаме и да контраатакуваме, когато топката е в нас. Когато я губехме, имахме проблеми, но тогава демонстрирахме индивидуалната ни класа”, заяви Емери.

Испанският специалист загуби първите си два мача начело на Арсенал, но в момента отборът е в страхотна серия от осем поредни победи. Сега предстои поредният труден сблъсък с Фулъм в неделя.

“За нас не е проблем да играем в четвъртък и неделя. Искаме да играем повече мачове в повече турнири и да даваме шанс на повече футболисти да бъдат на терена. Така те ще натрупат увереност, отговорност и ритъм.

Днес дадохме шанс на играчи, които играят по-рядко, но сега е важно да покажем добра игра и в неделя. Може би някои от футболистите, които бяха на терена днес, ще играят и в неделя. Това е напълно възможно”, допълни специалистът.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1