Реал Сосиедад превзе "Сан Мамес" с две дузпи (ВИДЕО)

Билбао остана на опашката в Примера със само една победа този сезон

Реал Сосиедад спечели баското дерби срещу Атлетик (Билбао) с 3:1. "Синьо-белите" превзеха стадиона на съперника "Сан Мамес" с два гола от дузпа.

Победата помогна на Реал Сосиедад да се придвижи до 8-ата позиция в класирането с 11 точки. Четвъртият Атлетико (Мадрид) има само една повече. Билбао е с на 16-о място с 7 т. Тимът има само една победа от началото на сезона.

В 27-ата обаче Лука Сангали бе съборен в наказателното поле и след на системата ВАР реферът отсъди дузпа. Микел Оярсабал реализира от бялата точка. Само две минути по-късно Икер Муниаин успя да изравни.

Второто полувреме стартира отлично за гостите, които успяха пак да вземат гол аванс в 47-ата минута. Лука Сангали бе точен за 2:1.

Всичко в двубоя бе решено в 74-ата минута. Вратарят на Атлетик Билбао Унай Симон направи нова дузпа и Оярсабал реализира втория си гол в мача.

До края Ариц Адурис вкара топката в мрежата на Реал Сосиедад в 79-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.