Берое срази Левски и вдигна купа

Домакините от Раковски спечелиха малкия финал

Берое (Стара Загора) спечели международния турнир по волейбол за жени в Димитровград, който се проведе в местната зала „Младост“.

На финала на надпреварата “зелените“, водени от треньора Петър Дочев победиха Левски с 3:0 (21, 19, 20 ) и вдигнаха трофея. Волейболистките на „сините“ завършиха на втора позиция.

"Много съм доволен, играхме нахъсано и на максимума от възможностите си. Имаше концентрация във всеки един миг, но и Левски се представи срещу нас на поне 200% . Получи се хубав турнир, заслужено взехме Купата", заяви след успеха треньорът на Берое Петър Дочев.

Преди това, в малкия финал на турнира, представителките на Раковски (Димитровград) надиграха румънския Меджидия с 3:2 гейма. С това домакините завършиха на трето място в подреждането, а румънките оформиха четворката в крайното класиране.