ЦСКА се завърна на победния път, смачка Септември (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мауридес вкара първия си гол от август насам

ЦСКА бързо се върна към пътя на победите, след като в предния кръг на Първа лига загуби вечното дерби с Левски и първото място в класирането, стигайки до успех с 3:0 при гостуването на Септември на ст. „Васил Левски”. Точни за „армейците” бяха Мауридес в 37-ата от дузпа,  Тиаго в 61-ата минута и Станислав Манолев в добавеното време на второто полувреме. ЦСКА вече има в актива си 25 точки и се изравнява с първия Левски, но „сините” са с мач по-малко.

ЦСКА имаше териториално надмощие в по-голямата част от първото полувреме, като футболистите на Нестор Ел Маестро опитваха да стигнат до попадение предимно с центрирания, но без желания резултат.

Мауридес на два пъти отправи неточни удари с глава, Бодуров също не показа точност при завършващия удар.

В 27-ата минута пред Септември се откри много добра възможност за гол, но след пробив на Будинов отдясно, последвалият пас за връхлитащия Байду бе неточен.

Без да хвърля много усилия ЦСКА стигна до гол в 37-ата минута. Мауридес бе изблъскан в гръб от Иван Стоянов, за което Георги Давидов не се поколеба да посочи бялата точка. Мауридес изпълни 11-метровия наказателен удар, като стреля точно в центъра на вратата, Янко Георгиев закачи леко кълбото, но не успя да избие и гостите поведоха.

Домакините можеха бързо да изравнят, ако не бе блестяща намеса на Черниаускас в 40-ата минута. При центриране отляво Чорбаджийски надскочи Буднов, само за да отклони към Гади, който насочи с глава към вратата, но стражът на ЦСКА спаси с плонж.

Али Соу замени Мауридес в 61-ата минута и донесе импулс в играта на „червените”, а две минути след появата си на терена гамбиецът асистира на Тиаго, който с прецизен удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0.

В 71-ата Жоржиньо изведе Соу в пеналта на домакините, нападателят стреля покрай вратаря, търсейки далечния ъгъл, като малко не му достигна да покачи на класически резултат.

В 83-ата минута Георги Стоичков напредна отдясно и пусна по земя за Будинов, който направи фрапантен пропуск от малка дистанция, стреляйки високо над вратата.

В добавеното време Станислав Манолев, който влезе четвърт час преди края, изпълни отлично фаул и оформи крайното 0:3.