Как ще завърши дербито ЦСКА – Левски на първи септември?

06 октомври 2018 21:57 Николай Георгиев

КОШМАР ЗА ЛОКО (ПД)! Камбуров ги наказа в 89-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Берое победи трудно гостуващия Локомотив (Пловдив) с 1:0 в среща от 11-ия кръг на Първа лига. Мартин Камбуров (88) шокира бившия си клуб в самия край и донесе трите точки за тима от Стара Загора. Това бе негов гол №208 в елита и четвърти срещу бившия му тим.

Домакините от Стара Загора бяха по-активни през първата част и създадоха повече положения пред противниковата врата, като на два пъти имаха и претенции за дузпа. В първия случай Камбуров получи топката от направилия пробив отляво Борислав Цонев, поведе си я и падна след контакт с бранител, но Станислав Тодоров не наду свирката.

След още 14 минути игра Иван Минчев нахлу отдясно и шутира, като имаше претенции, че топката се е отбила в ръката на противник, но и в този случай съдията не отсъди дузпа за домакините. Последва центриране отдясно, след което Рубен Бригидо отправи силен удар, но над вратата на гостите.

„Смърфовете“ нито веднъж не застрашиха вратата на Берое през това полувреме, а в края му Бригидо и Камбуров отправиха поредните неточни удари.

След почивката домакините продължиха да натискат в търсене на попадение и в 53-ата минута Иван Минчев центрира отляво, Мартин Камбуров спря топката и върна назад към връхлитащия Рубен Бригидо, който шутира силно, но Милош Петкович застана на пътя на топката. Пет минути след това гостите стигнаха до гол при първата си опасна ситуация, но той бе отменен заради нарушение. Абделхаким Буна отбеляза иначе със задна ножица, но без резултат.

В 84-ата минута Аралица навлезе опасно в наказателното поле на Берое, но в последния момент Георги Ангелов блокира удара и изби в корнер. Четири минути след това усилията на домакините дадоха резултат. Рубен Бригидо центрира отляво, Борислав Цонев продължи топката с глава и Мартин Камбуров вкара за 0:1. Това бе негов четвърти гол срещу бившия му клуб. До края на се случи нищо интересно и Берое ликува с трите точки.

След петия си успех за сезона Берое остава четвърти с 20 точки и 3 повече от Локо (Пд), който е пети.

Берое - Локомотив (Пловдив) 1:0

1:0 Мартин Камбуров (88)

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Берое: Душан Перниш, Александър Александров, Иван Бандаловски, Александър Василев, Георги Ангелов, Камен Хаджиев, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Вандерон Виана, Мартин Камбуров, Борислав Цонев
Наставник: Александър Томаш

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Бирсен Карагарен, Анте Аралица
Наставник: Бруно Акрапович