ОБЗОР: Арда сензационно падна вкъщи от последния във Втора лига (СНИМКИ)

Вижте всички резултати и класирането след съботните мачове

Арда допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 от Лудогорец II в мач от десетия кръг на Втора лига.

Единственото попадение в Кърджали реализира Илкер Будинов три минути преди края на първото полувреме.

През второто момчетата на Стойчо Стоев не успяха да отговорят подобаващо и в крайна сметка разочароваха почти 3000 зрители на "Арена Арда" със загуба от дубъла на „орлите“, макар да имаха игрови превес през почти целия мач.

Още от самото начало на двубоя домакините наложиха натиск и се настаниха в половината на съперника.

Само за няколко  минути "сините" отправиха опасни удари към вратата чрез Георги Андонов, Пламен Крумов и Димитър Макриев, но без резултат.

Най-чистото положение за Арда бе в 27-та минута, когато Венци Бенгюзов се озова фронтално срещу стража на гостите, но прати топката над напречната греда.

В 30-ата минута Веселин Марчев пробва ефектен удар със странична ножица, но не успя да се разпише.

Разградчани отговориха в ответната си атака, след която Адриан Димитров се озова очи в очи с Иван Караджов, но стреля неточно.

В 35-та минута Димитър Законов центрира и Макриев свали топката към Марчев, който от непосредствена близост не успя да я вкара в мрежата. Две минути по-късно, отново Макриев шутира опасно, но пак без резултат.

Гостите наказаха пропуските на Арда в 42-ата минута, когато Илкер Будинов стреля и след рикошет в крак на бранител топката изненада Караджов, спирайки в мрежата му.

На полувремето Стойчо Стоев направи две смени и пусна в игра новопривлечените нападатели Лукас Мартинс и Венцислав Христов, но това не даде резултат, тъй като вратарят на гостите Даниел Наумов бе на висота.

Той отрази няколко опасни удара на Законов и Макриев, за да донесе успеха на своите.

След него вторият тим на българските шампиони се измъкна от последната позиция в класирането, тъй като вече има девет точки.

Арда пък остана със 17 в своя актив и изостана с три от втория Монтана, който взе толкова след минимален успех 1:0 над Ботев в Гълъбово.

Лидерът в класирането Царско село има 24 точки и мач по-малко, тъй като в понеделник вечер от 20:00 часа приема ЦСКА 1948 в дербито на кръга.

В останалите съботни мачове с победи се поздравиха Несебър, Локомотив (Горна Оряховица) и Поморие, а срещите Кариана – Черноморец и Струмска слава – Локомотив (София) не излъчиха победител.