Роналдо загърби скандалите и се завърна в Юве с гол (ВИДЕО)

"Бианконерите" взеха трите точки при визитата на Удинезе

Ювентус постигна осма победа от началото на сезона в Серия А, след като надделя над Удинезе като гост. Тежката визита на "Фриули" беше решена още преди почивката, когато шампионите вкараха и двата гола. Точни за "бианконерите" бяха Родриго Бентанкур и Кристиано Роналдо в 33-ата и 37-ата минута.

Двубоят беше първият, в който Роналдо взима участие след подновеното разследване заради обвинение в изнасилване. Той обаче затвърди добрата си форма и реализира своя четвърти гол, откакто е в италианския отбор.

Преди седмица португалецът се отчете с три асистенции срещу Наполи, а сега доказа, че се нагажда към стила на игра на Ювентус.

Удинезе игра много организирано и подходи дефанзивно, като до 30-ата минута ограничи положенията за гостите. Защитата на черно-белите обаче сбърка в 33-ата минута. Тогава Жоао Кансело центрира отдясно, а Бентанкур скочи най-високо и засече в мрежата – 1:0.

В ситуацията уругваецът буквално взе топката от главата на Роналдо, който също атакуваше центрирането на сънародника си Кансело.

Все пак четири минути по-късно Роналдо се разписа. Той получи хубаво подаване от Марио Манджукич и с мощен удар с левия крак удвои резултата.

Ювентус е лидер в Серия А с пълен актив от 24 точки. Головата разлика на "бианконерите" е 18:5, а преди "Наполи" да е изиграл мача си от кръга, аванса за тима на Масимилиано Алегри е девет точки.