Леганес се отлепи от последната позиция (ВИДЕО)

Гуидо Карийо се разписа в 14-ата минута и попадението му остана единствено до края на двубоя

Леганес се отлепи от последната позиция в класирането след домакинско 1:0 над Райо Валекано в опашкарски сблъсък от осмия кръг в испанския елит. Гуидо Карийо се разписа в 14-ата минута и попадението му остана единствено до края на двубоя. С успеха “лос пепинерос” изпревариха кастилските си съседи.

В 14-ата минута Микаел Сантос центрира фалцово, а Гуидо Карийо насочи технично към далечния ъгъл - 1:0. В 24-ата стражът на Райо Алберто Гарсия се справи с удар на Сантос. В 43-ата Джонатан Силва поиска дузпа, но съдията не видя нарушение при спорна ситуация.

След почивката положенията намаляха. Домакините се поуспокоиха, а гостите от “Вайекас” се изнесоха по-напред. В 73-ата минута Алваро Медран тресна греда в опит да изравни. В 82-ата Медран беше изгонен с втори жълт картон за остро влизане в краката на Микел Весга. В 87-ата Алберто спаси опасен удар на ОскарВ добавеното време на първата част и Оскар Родригес пропусна пред вратата на “пчеличките”.