Кой ще спечели битката в София на 27 октомври?

07 октомври 2018 12:44

Хебър ще спори със Зенит за Балканската купа по волейбол

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) се класира за финал на международния турнир на Балканската федерация по волейбол след категорична победа над Млади Радник (Сърбия).

ВК Хебър Пазарджик победи Млади Радник от Сърбия с 3:0 гейма и се класира на финала на Балканската купа, които ще се проведе днес в Пазарджик. Тигрите бяха категорични, побеждавайки с 25:20, 27:25 и 25:21 в отделните части. Наи- резултатни за пазарджиклии бяха Александър Ляфтов с 16 точки и Брадли Гантър с 12 точки, а по 9 добавиха Стойко Ненчев и Мартин Симеонов. Съперник на Хебър във финала ще бъде Зираат Банк (Турция). Отборът от Анкара победи представителите на Румъния, ЧСМ Букурещ, с 3-1 гейма в двубои игран по-рано през деня.

Победителят в Балканската купа печели директно участие в Challenge Cup 2018.

Момчетата на Атанас Петров ще се изправят срещу изключително класен противник.

Финалът е днес, 7-и октомври, от 19:00 часа в спортна зала “Васил Левски”, а входът е свободен. Двубоят за бронзовите медали между ЧСМ Букурещ и Млади Радник е от 16:00 часа отново в спортна зала “Васил Левски”.