Етър няма спирка, мина и през Витоша! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Късен гол на Даниел Младенов затвърди възхода на „болярите“ и ги нареди в подножието на шестицата

Етър остана непобеден в шести пореден мач след домакинска победа с 1:0 над Витоша в мач от XI кръг на Първа лига.

Единственото попадение в срещата, играна на стадион „Ивайло“ във Велико Търново, отбеляза Даниел Младенов в 77-ата минута.

Момчетата на Красимир Балъков стояха по-добре от „бистришките тигри“ на терена, макар че трудно достигаха до чисти положения.

В началото вратарят на гостите Християн Василев отрази силен изстрел на Аласана Мане, а в 29-ата минута играещия под наем от Барселона гамбиец прати топката на сантиметри от рамката след свободен удар.

Две минути по-късно Флорент Боджадж пък изпрати кълбото във външната част на мрежата от малък ъгъл, а веднага след почивката Даниел Младенов го намери непокрит с добро центриране, но албанецът увисна и не можа да се разпише от непосредствена близост.

Това бе и първото стопроцентово положение за гол в мача за Етър. Второто такова се откри пред Батровичв 74-ата минута, когато именно Боджадж го изведе сам срещу вратаря и той стреля силно по диагоанала, но над вратата.

Домакините откриха резултата почти веднага след това, тъй като в 77-ата минута Даниел Младенов реализира с глава отблизо след елегантно центриране с външен фалц отляво на Димо Атанасов.

Така Етър изпревеари Витоша в класирането и остана непобеден в шестте досегашни мача с тима от Бистрица. „Болярите“ вече имат 15 точки, с две повече от своите гости, а и с точно толкова по-малко от пловдивските Локомотив и Ботев, заемащи съответно пето и шесто място в класирането.

Етър – Витоша 1:0
1:0 Даниел Младенов (77')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 3. Артьом Артюнин, 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов, 6. Аласана Мане, 5. Георги Сърмов (к), 11. Даниел Младенов, 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 88. Флорент Боджадж;

ВИТОША: 1. Християн Василев, 4. Кристиан Узунов, 6. Румен Гьонов, 14. Четин Садула (к), 17. Стефан Христов, 18. Петко Цанков, 24. Георги Купенов, 66. Иван Вълчанов, 80. Лъчезар Котев, 94. Михаил Милчев, 96. Наско Милев;