ОГРОМНА ДРАМА! Ужасяващ пропуск от дузпа спаси Ливърпул на "Анфилд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марез прати топката в облаците от бялата точка в 85-та минута на напеченото дерби

Лидерите във временното класиране на Премиър лийг - Ливърпул и Манчестър Сити, не излъчиха победител. На "Анфийлд", голямото дерби от осмия кръг на английската Премиър лийг завърши без отбелязан гол - 0:0. В големият грешник на мача се превърна Рияд Марез, който 240 секунди преди края на редовното време изпорти дузпа, пращайки топката високо над вратата.

Двубоят започна с натиск на Ливърпул, без обаче да се стигне до сериозна опасност пред вратата на гостите.

Постепенно Сити поизравниха играта. В 20-ата минута те поискаха дузпа. Джо Гомес бе на път да сгреши фатално, топката попадна в наказателното поле у Агуеро, койтопадна след съприкосновение с Ловрен. В карйна сметка обаче, Мартин Аткинсън отсъди корнер.