Алекс Георгиев не стигна за успех на Рейнджърс

Българинът отрази 32 удара във вратата си

Руският вратар в НХЛ с български корени Александър Георгиев спаси 32 удара на вратата на Ню Йорк Рейнджърс, но неговият отбор все пак отстъпи с 5:8 срещу Каролина в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Уорън Фогъл вкара два гола и подаде за още един, а Андрей Свечников се разписа за първи път в кариерата си и даде аванс на Ураганите в средата на последната третина на срещата.

Свечников, избор номер 2 в драфта през юни, отклони удар на Джъстин Фолк пред вратата 9:16 минути до края на мача, с което даде аванс на Каролина при 6:5. С това Кейнс поведоха за първи път в мача и задържаха двете точки, след като Фогъл покачи на 7:5 само 47 секунди по-късно, а Теуво Теравайнен добави една шайба на празна мрежа. Новият треньор Род Брен'Амур пък спечели първата си домакинска победа начело на тима.

Джордан Мартинуук, Джордан Стаал, Майкъл Ферланд и Лукас Уолмарк също се разписаха във вратата на Георгиев, докато за Ню Йорк Рейнджърс точни бяха Павел Бухневич и по два пъти Джими Весей и Крис Крайдър. Рейнджърс обаче все още са без победа през новия сезон.

В друг мач от НХЛ Морган Рийли вкара 19 секунди след началото на продължението, а Джон Таварес отбеляза хеттрик за победата на Торонто със 7:6 срещу Чикаго. Остън Матюс добави два гола и две асистенции за Кленовите листа, а за Черните ястреби на два пъти се разписа Патрик Кейн в последните две минути. Джонатан Тейвс, Алекс Дебринкет, Джон Хейдън и Брандън Манинг също бяха точни за Чикаго.

Алекс Иафало вкара два гола, а Иля Ковалчук записа първата си асистенция в НХЛ от пет години насам при победата на Лос Анджелис с 4:2 срещу Детройт. Капитанът Анже Копитар и Пол Ладю също вкараха за Кралете, докато за Червените криле точни бяха Антъни Манта и Дилан Ларкин, получили асистенции от новака Денис Холовски.